| RuxandraBianca a întrebat:

Salut fratilor! Am o problema. Uitati care-i faza:dorm foarte mult si tot mi-e somn, foarte somn. Imi mai trece in timpul zilei-bine, atunci nu imi e somn deloc-eu incep scoala la 12 si termin la 6. dimineata nu m-as trezi pentru nimic in lume, dar sunt obligata de cineva, nu dau nume-mami.ieri am dormit 4 ore dupa amiaza si noaptea trecuta 9 ore. deci, in concluzie dorm destul. care o fi cauza pentru care mi-e atat de somn?
P.S:tin sa va spun ca sunt cea mai buna din clasa, nu sunt deloc tocilara sau ceva, doar ca retin destul de usor, iar la ore imi dau silinta ca sa inteleg - mai ales nenorocita de matematica(clasa a-8a)... si sunt si cam stresata cu examenele... poate e de la stres?

Răspuns Câştigător
| IuliaIulia32 a răspuns:

NU. Nu e de la stres. Aceasta problema tine de metabolism, gen: ti-e foame doar cand n-ai de mancare, sau cand ai, ti-e pofta de altceva. Stii, tu, din cauza ca dormi atat, crezi ca esti foarte odihnita, doar ca, aici vine metabolismul, din cauza ca crezi asa ceva (scuze de cacofonie), creierul nu iti da dreptate, deci, in concluzie, eu zic ca la varsta ta, ar trebuie sa te culci pe la 10:30-11:00, si sa te trezesti mai devreme, pe la 7:30-8:00. Sper ca te-am ajutat. Funda?

2 răspunsuri:
| andri22 a răspuns:

Ba da poate fii si de la stres pentru ca te obosesti prea mult cu lectiile, spalate pe fata sa iti piara somnu ca nu e bine daca dormi atat.succes

| skytteles a răspuns (pentru andri22):

Este de la scoala iti e sila de scoala incat tu vrei sa dorimi
funda pls?