| Sebygoon2007 a întrebat:

Salut, îmi este foarte foarte frică de dentist am o carie care nu a ajuns la nerv și îmi este frică să mă duc la dentist ca o să mă doară, o să doară procedura? Și se face cu sau fără anestezie

Dau funda

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam toate procedurile se fac acum cu anestezie.

| Sebygoon2007 explică (pentru suntserios):

Da se face cu anestezie dacă caria nu a ajuns la nerv?

| suntserios a răspuns (pentru Sebygoon2007):

In principiu da.

| Sebygoon2007 explică (pentru suntserios):

O să doară când va fi curățată cărai?

| suntserios a răspuns (pentru Sebygoon2007):

Inca nu ai prins faza cu anestezia?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu anestezie.

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu zic sa fii recunoscatoare ca traiesti in 2024 nu in 1900 cand te duceai la dentist si urlai de durere. Acum dentistul o sa-ti faca anestezie cand si unde considera ca e nevoie deci nu-ti face griji

| AlexCriss2000 a răspuns:

Nu o sa te doară. E chiar indicat sa mergi la stomatolog. Caută unul bun.