| creata13 a întrebat:

Imi place si mie de un baiat de aceeasi varsta cu mine.Nu-l cunosc de mult timp,dar e foarte dragut si nu prea stiu cum sa ma comport in preajma baietilor pentru ca acestia sa ma placa. Vreau sa-i atrag atentia,dar intr-un mod placut, nu sa ma fac de ras. Vreau sa-i arat ca sunt speciala, dar nu stiu cum sa fac asta.Cum sa fac aceste lucruri? Dau funda pentru cel mai bun raspunsbig grin

Răspuns Câştigător
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Fii tu insuti, fa-l sa te placa asa cum esti. Vorbeste cu el pe mess, baga-te in seama cu el, atinge-l "din greseala", fa-l sa inteleaga ca simti ceva pentru el si probabil va intelege mesajul.

2 răspunsuri:
| LOVEaSMILE a răspuns:

Sincera sa fiu nu in toate cazurile ajuta sa fii tu insati.Crede-ma iti vorbesc din propria-mi experienta.In primul rand ar trebui sa incerci sa te comporti in mai multe feluri sa vezi care ii place mai mult. Unii baieti prefera fetele mai tupeiste altii mai timide.Inca u sfat nu folosi prea mult machiaj dar nici deloc:ptoate fetele sunt frumoase in felul lor dar trebuie sa se ajute si ele putintongueSucces!

| Jessica03 a răspuns:

In primul rand, fii tu insati.Incearca sa ii vorbesti, sa il intrebi chestii marunte, dar de la care poate deriva o intreaga discutie.Gasiti puncte comune, incearca si niste glume, pentru ca oricine aprecieaza umorulhappySi nu in ultimul rand, ai incredere in tine, te va ajuta mult.Succes!happy