| bibi38 a întrebat:

M-am indragostit de un baiat si nu stiu cum sa-l fac sa ma placa macar un pic, noi suntem doar amici cica asa spune dar eu il plac foarte tare si nu stiu cum sa-i arat asta sa vada ca eu chiar il plac. Cum sa-i atrag atentia, sa-l fac sa ma caute sa vorbeasca cu mine pe facebook. Cum ar trebui sa ma comport fata de el?( Eu am 15 si el are 17 ani) Ne intalnim din cand in cand doar pentru ca prietena mea ce mai buna a fost colega cu el si na ei vorbesc si cand stau cu ea mai vine si el si primada data cad l-am vazut mi-a placut. Si cred ca o place pe ea dar ea mi-a zis ca nu-l place ea ii place alt baiat care si el ii place de ea dar baiatu de care imi place mie nu intelege ca prietena mea nu il place si ca nu vrea sa fie cu el si el incearca sa o faca sa nu il mai placa baiatu ala ci pe el. Nici macar nu stie ca il plac si nu stiu cum sa o fac prin semne nu cuvinte. Prin fapte si din priviri. Va roggggg frumosssss cum sa-l fac sa se vada ca eu chiar tin la el? crying Funditsaaaa

10 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

E foarte simplu; fi sincera cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce vrei ca tu sa fi pestele din mare? Mai lasa timpul sa treaca, te mai dezvolti si tu, atat fizic cat si psihic ( adica te maturizezi si vezi ce inseamna cu adevarat lumea in care traiesti ), si ai sa vezi ca nu o sa fie doar un pretendent al inimioarei tale

| NickName01 a răspuns:

Un raspuns de nota 10:
"Daca nu are atractie pentru tine, renunta la el, ISI VA BATE JOC, ai rabdare pana cand un baiat ii va place intr-adevar de tine. "

| MoruAndrei a răspuns:

Aşteaptă momentul potrivit, nu are rost să forţezi nota. Încearcă să nu-i dai prea mult atenţie dar nici să-l ignori, vorbeşte frumos cu el, zâmbeşte-i, încearcă să afli cât mai multe lucruri despre el.

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Daca nu are atractie pentru tine, renunta la el, isi va bate joc, ai rabdare pana cand un baiat ii va place intr-adevar de tine.

| MaryElen a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa il faci sa te placa, trebuie sa te placa asa cum esti tu. Nu trebuie sa ii atragi atentia in diferite moduri pentru a vorbi cu tine, pentru ca daca te va baga in seama, insemna ca tine la tine. Funda?

| KlanDestinN a răspuns:

Spune-i tot ce simti pentru el. Si ai sa te simti mai usurata. si vezi ce zice si el ca nu puteti sa fiti impreuna daca o persoana nu vrea... sunt o gramada de baieti. Sper ca te-am ajutat. Bye

| SebyLeo a răspuns:

cred ca mai bine ii spui direct. E calea cea mai simpla si mai corecta si cu un pic noroc si cea mai sigura adica eu asa procedez si pana acum nu am avut refuzuri.Fii directa.