| Razvan0812 a întrebat:

Imi poate spune cineva un site/o aplicatie care sa imi spuna exact cam cate calorii are nevoie un adolescent de 16 ani? sau sa imi poate spune cineva cam cate calorii?(PENTRU MENTINERE)

7 răspunsuri:
| tehno125482 a răspuns:

Depide de mai multi factori.

| VasilicaPuscas a răspuns:

Prietena mea a zis: ce intrebare e asta?

| Razvan0812 explică (pentru VasilicaPuscas):

Spune-i prietenei tale sa se documenteze despre calorii si ce inseamna sa mananci sanatos si sa ai o viata sanatoasa si dupa o sa isi raspunda singura la intrebare sau daca face/vrea sa faca tot ce inseamna nutritie(Medic nutritionist, you know?)

| VasilicaPuscas a răspuns (pentru Razvan0812):

I-am zis, oricum e grasa si nu stie multe despre sport. Dar ce ai zis acolo cu "you know", ce inseamna?

| Razvan0812 explică (pentru VasilicaPuscas):

"You know"= stii tu(un fel de "te prinzi ca esti destept", dar nu la misto, la modul prietenesc)

| MagikJonson a răspuns:

La adulți este nevoie de 2000 calorii pe zi pentru menținere, 2500 dacă vrei sa faci sala și sa pui masa, sub 2000 slăbești, greu dar slăbești, eu zic ca undeva cu puțin sub 2000, cam.greu sa le calculezi zilnic

| Razvan0812 explică (pentru MagikJonson):

Mersi mult; am mancat ieri 800, da nu-i bai, recuperez eu