| DarkNight123 a întrebat:

imi puteti da si mie niste sfaturi cum sa adorm mai repede am probleme cu somnul simt ca mi-am dat orarul peste cap si nu stiu cum sa adorm mai devreme pur si simplu cand eram in timpu scolii adormeam pe la 11-12 si ma trezeam la 7 acum ca a venit vara adorm mereu pe la 4-5 dim si ma trezesc la 1-2 dupa masa cateodata nu pot sa dorm deloc noaptea nu ma deranjeaza foarte rau in special ca dorm foarte mult dar totusi as vrea sa ma invat sa adorm macar pe la 1-2 sau 12 macar multumesc funda +vot

Răspuns Câştigător
| XxBlueRosexX a răspuns:

Deci...inainte sa te pui in pat puneti jumatate de pahar cu lapte caldut nu fierbinte si o lingrita de zahar, beal dintr-o inghititura apoi asteapta 5 minute si punete in pat si ai sa vezi ca o sa adormi, nu imediat dar laptele te moleseste si te face sa iti fie somn...eu mereu fac asa cand nu pot dormii.
Funda?

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Pune miere in laptele cald si poate faci si o baie calduta cu o jumatate de ora inainte.Somn usor!

| DarkNight123 explică (pentru vali4789):

Foarte tare dar nu prea vreau sa tin calculatoru toata noaptea aprinslaughing) si plus ca e distanta de la calculator la dormitorul meu happy oricum multumesc foarte linistitor sunetul