| neamtzu_2103 a întrebat:

Salut.imi puteti spune de la ce varsta se poate apuca de culturism? multumesc

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După 16-18 ani!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

La 16 sau 17 ani.

| Ciprian a răspuns:

Si de la 3 ani in cazuri mai speciale.

| paul21 a răspuns:

Dupa parerea mea, poti sa te apuci de culturism de la 17-18 ani, dupa ce corpul este bine dezvoltat. Totusi, poti sa te apuci sa faci exercitii la sala de forta de la 15-16 ani ca sa ti se dezvolte muschii pectorali, muschii spatelui si a abdomenului, dar si muschii flexori si extensori.

| PredatoR a răspuns:

Recomandat ar fi, iti spun din punct de vedere medical cum ar fi bine, dupa 20 de ani ca atunci se stopeaza cresterea, dar poti sa te apuci de la 16 anihappy

| marcelboss a răspuns:

De la 12 ani e cel mai bine