| UnNimeniFaraNimic a întrebat:

In clasa a V-a mi-a placut de o fata(sa-i spunem Y), pot sa zic ca eram obsedat si faceam chestii de genul:
-Ii dadeam cu palma la fund
-Nu o lasam in pace
-O impingeam
Cam ca orice baiat de 10-11 ani. In a VII-a am inceput sa o "uit" si sa ma uit dupa alte fete iar pana la sfarsitul anului nici nu prea mai vorbeam.
Acum sunt in clasa a VIII-a. Acum o luna am vazut-o in parc plangand si m-am dus sa vad de ce, si daca pot sa o ajut cumva. Mi-a zis ca s-a certat cu un baiat de care ii place si ea fiind mai prostuta a inceput sa planga!
Eu i-am zis ca nu are rost, ca plange pentru o tampenie si ca totul o sa fie bine.
De atunci vorbim in fiecare zi, si ne impartasim toate problemele/secretele. As face orice ca ea sa fie fericita!

Acum vine intrebarea:E posibil sa imi placa de ea? Nu mai stiu nimic. Sunt confuz.

Sper ca are sens tot ce am scris! Dau funda celui mai bun si detaliat raspuns!

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

Inima poate fi inselatoare, nici tu nu esti sigur de ceea ce simti.Ai ajutat-o cand i-a fost greu si nu ai lasat-o, trebuie ca s-a atasat de tine, adica, vorbiti zilnic, poate ii place de tine.Chiar tu ai zis ca ai face orice pentru ea, deci e clar, e mai mult decat o relatie de prietenie.Cred ca ai suferit dupa ea, ai placut-o 2 ani de zile.Esti confuz, dupa ce ai crezut c-ai uitat-o mai trece 1 an si ajungeti sa va reintalniti si sa vorbiti zilnic desi inainte nu o faceati.Sunt cateva stari care ti-ar putea spune daca ceea ce simti e iubire:
1. Daca inima iti bate mai tare sau ai un sentiment de bucurie cand o vezi;
2. Faptul ca esti gelos daca vorbeste cu alti baieti poate fi un semn important;
3. Durerea sfasietoare pe care o ai cand ea e trista;
4.Dorinta de a fi aproape de ea in orice situatie;
5. Faptul ca te gandesti la ea in permanenta.
E posibil sa simti toate aceste lucruri, dar totusi sa fie o faza.Deci mai bine ai astepta un timp inainte sa-ti impartasesti sentimentele, daca dupa ce au trecut cateva luni si ai aceleasi sentimente sau sunt mai puternice vei putea sa-i spui, dar in cazul in care acestea ajung sa se diminueze ramaneti amici. happy

| UnNimeniFaraNimic explică (pentru BlackRose03):

La punctul 1. Chiar ieri cand am fost cu colinda la fete(traditiile astea) pe la ora 1 era foarte obosita si sa rezemat de mine. cert e ca mereu ma bucur cand ne intalnim 2. Chiar am ajutat-o sa isi faca curaj sa vorbeasca cu un baiat, si au fost impreuna ceva timp pana a aflat ca isi bate joc de ea. 3. Intr-o zi nu stiam ce sa mai fac, simteam ca innebunesc. 4. Merg si in Kazahstan daca e nevoie, mi-as da viata pentru ea 5. Vad ca toate striile mi se potrivesc, inclusiv asta!

| BlackRose03 a răspuns (pentru UnNimeniFaraNimic):

Pai,succes! Esti indragostit.Incearca sa iti faci mai mult curaj si cand vei stii ca ceea ce simti e adevarat spune-i. Fara ezitari, cred ca si ea simte la fel.

| UnNimeniFaraNimic explică (pentru BlackRose03):

O sa incerc. Mersi happy!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred ca da, esti confuz pentru ca a si aparut brusc in viata ta din nou. Cam nicio iubire care n-a fost consumata cumva, odata revazuta acea persoana iti revin sentimentele.

| danay72 a răspuns:

Doar tu poți sa iți dai seama. Dacă te gândești mereu la ea și vorbești des despre ea, înseamnă că îți place de ea.Dar în același timp, inima poate fi înșelătoare, azi sa îți placa, mâine nu. Datorita vârstei sentimentele sunt confuze, e ceva normal.