| anonim_4396 a întrebat:

Salut.In clasa mea este o fata de care le place mai multor baieti. Suntem 18 baieti in clasa din care 12 din 18 se inteleg si sunt preteni cu ea. Asa ca de ce 2 baieti din restul sa nu fie? Eu si cu unul din cel mai buni prieteni ai mei am incercat sa intram in vorba cu ea, dar e imposibil caci 3 baieti sunt 100% topiti dupa ea. Ca de exemplu o intreb un lucru banal gen „ai invatat" si nici nu are timp sa raspunda caci mereu se va gasi macar 1 din 3 sa se bage in seama. Toti prietenii mei se inteleg cu ea mai putin eu. Chiar imi doresc sa ne imprietenim, dar cred ca am putea vorbi doar daca as sta cu ea in banca su as intalni-o prin parc, oras, in drum spre scoala etc. Astept sfaturi de la voi caci poate va pricepeti mai bine la prietenia dintr-e un baiat si o fata, caci de ce i-ar strica un prieten in plus deoarece fata e super de treaba. FUNDA

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pai daca vrei sa vorbesti cu ea, mai bine ai intra cu ceva interesant in vorba cu ea, daca mergi sa o intrebi "ti-ai facut tema" in mod normal ca ea te va ignora si va vorbi cu cei care sunt mai interesanti, asa ca, cauta un subiect cu care sa intrii in vorba, dar sa fie ceva mai captivant astfel incat sa-i atragi atentia si sa-ti raspunda tie nu celorlalti si asa vei avea un start bun, deoarece ii va ignora pe ceilalti cel mai probabil si-ti va raspunde tie.

| GoguGog a răspuns (pentru OldSoul):

Ce exemple ai de subiecte mai „interesante"?

| OldSoul a răspuns (pentru GoguGog):

Pai nu stiu, uite, sa zicem de exemplu ca e un concert in zona la tine, mergi si o intrebi "Iti place..." daca ea zice da, tu ii spui ca e un concert in zona si ca poate mergeti impreuna, acum desigur, asta da mai mult a intalnire romantica, o alta idee ceva mai lejera ar fi sa o intrebi de poze, daca stie ceva locuri frumoase de facut poze, ea iti raspunde apoi ii spui ca stii si tu ceva locuri unde ies niste poze frumoase, si ii spui ca daca vrei o duci acolo intr-o zi.
In fine, chestii care sa o atraga, eventual ii spui ceva tot de efecte pentru poze frumoase.

| g00dmorning a răspuns:

Trebuie sa o prinzi singura, cand nu e urmarita de ceilalti baieti.
Nu mergeti la nicio activitate extrascolara?
La un cerc de romana sau ceva? Ai putea sa te intalnesti cu ea.

| Edward1095 a răspuns:

Sincer, incearca sa vorbesti cu ea cand e singura si pe Facebook, daca vrei sa fi sigur