| anonim1234556 a întrebat:

La școala m-a pus diriga sa stau cu un baiat in banca de care nu imi placea timp de o luna. Dar dupa prima ora a inceput sa imi placa de el foarte mult. Mama mea si mama lui vorbeau in fiecare seara de parca erau bff si mama baiatului ala ii zicea lu maicamea ca el are o prietena de pe un joc si sunt impreuna. Apoi dupa o luna diriga ne-a mutat din banca pentru ca vorbeam prea mult si mama a vorbit din nou cu mama lu baiatu ala si dupa o ora de vorbit, mama mi-a spus ca lu baiatu ala ii pare rau ca nu mai sta cu mine. Atunci am fost cea mai fericita. Pana la sfarsitul anului scolar am stat cu altcineva. In weekend am iesit cu o prietena la plimbare de la care am aflat ca baiatului acela ii place de mine. Am fost foarte fericita da nu i-am spus prietenei mele ca si mie imi place de el. Cand eram la scoala baiatul ala ma stropea cu apa si pe whatsapp mi-a aratat o imagine dar o fata ne-a intrerupt. Acum intru in clasa a sasea si nu stiu daca baiatului ii mai place de mine. Mie mi-a zis bff-ul lui ca ii place de mine si mie imi place de el dar nu stiu cum sa ii zic. Vreau sa fiu cu el dar nu stiu cum sa fac sa fiu cu el. Va rog sa ma ajutati sa fiu cu el!
Sper ca am ales cateoria buna. Pa.

Răspuns Câştigător
| Arcadius30 a răspuns:

Mergi la el si spune-i asa:
Ma mie imi place de tine! Tu ce parere ai despre mine?
Stiu ca iti va fi greu, dar gasesteti curajul si fa-o! nu merita sa stai asa, sa suferi.Iti spun asta din experienta... si mie imi placea de o prietena de a mea si intr-o zi m-am saturat si am decis sa-i spun! Stii ce mi-a zis?
Decand asteptam sa-mi spui asta...
Asa ca fa-ti curaj... spune-i ca-ti place de el.

| Blubberry a răspuns (pentru Arcadius30):

Uite, esti inca mica. Dar ca sa iti dau asa un sfat, ar trebui sa vorbesti tu personal cu el si sa-i spui ca-l placi. Apoi il intrebi daca lui ii place de tine, si ii spui ca ai vrea sa aveti o relatie. Stiu ca e greu, mai ales daca esti timida ca mine happy Dar incearca sa faci asta, poate mergewinking Sper ca te-am ajutat..Pa-pa :*

4 răspunsuri:
| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care îl poți face e să vorbești cu el, să-i spui ce simți și să vezi ce sime el pentru tine. Dacă și el te place, atunci propune-i să fiți împreună (mulți băieți apreciază dacă fata e mai îndrăzneață, deorece de obicei ei sunt mai timizi, chiar dacă nu pare).

| IgLL a răspuns:

Vârstă ta e una fragedă care încearcă să înțeleagă ce e aceea o relație.
Sfatul meu este doar să vorbești cu el, personal, să nu te iei după gura prietenilor. Du-te și spune-i că îl placi, și află dacă și el o fave. Promit ca vei avea de câștigat indiferent de răspuns!
Dacă mai ai nevoie de un sfat, lasă-mi un mesaj!

| Ursulica123456789 a răspuns:

Ma fata, tie la vârsta asta iti arde de gagici? Veti-ti de scoală si lasa baietii. Daca de la varsta asta vrei gagici, la 18 ani ce mai faci?