| TSUNADE_8237 a întrebat:

Salut la toata lumea.Am scolioza si de 2 luni port corset. Vreau in luna iulie sa merg la mare am voie? Am avut o scolioza de 43 de grade acum cred ca este de 29 grade sau mai putin a avansat mult mai bine inspre bine adica sa indreptat foarte mult mai este decat putin curbata in dreapta dar nici nu ne observa problema este asta vreau sa merg la mare si ma gandeam sa stau dimineata pe plaja 2 ore fara corset apoi la pranz mi-l pun si iar mi-l dau jos si seara mi-l las si sa dorm si cu el ca eu am voie sa il dau jos decat 1 ora dar doctorul mi-a spus ca daca am vreo nelamurire sa il sun.

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Si eu port corset de vreo 3 ani
normal ca ai voie sa mergi, ar fi culmea din cauza corsetului sa nu mergi la mare, mei mi-a spus doctorul ca cel mult doua ore sa stau fara el, in rest sa-l port
stii tot asa mi-am propus si eu dar cand o sa ajungi acolo nu cred ca o sa-l mai poti purta chiar asa des, eu zic sa mergi sa te distrezi atata cat stai la mare si cand vi acasa il poti tot purta

si eu am fost anul trecut si m-am bronzat prea tare incat nu l-am mai putut purta ca ma jena prea rau