| anonim_4396 a întrebat:

Voi ati avut scolioza? Daca da, ati purtat corset? Eu daca stau mult in picioare sau stau vreo 10-15 minute in picioare cu ghiozdanul pe spate incepe sa ma doara in partea dreapta. Problema asta o am de un an, da nu i-am dat importanta, doar ca acum s-a mai agravat un pic si am inceput sa studiez si am aflat ca am scolioza. Doctorul a zis ca n-as avea, dar dupa a zis ca as avea un pic lombara... Alte simptome as avea un umar cu maxim un cm mai jos ( nu se observa ca si pozitie), si pierderea echilibrului/ mersul intr-o parte, dar nu cum credeti voi, ma refer ca uneori nu prea am echilibru si tind sa o iau in partea dreapta, dar nu mult. dar totusi, daca merg cu cineva pe strada cam tind sa intru in el rolling on the floor Credeti ca o sa port corset? eu n-as avea o problema cu el daca nu s-ar vedea prin haine. dar se vede si ma enerveaza. Macar sa nu il port cat timp sunt la liceu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Seby52 a răspuns:

Fa-ti o radiografie! Asa din vazute nu poate nimeni sa-si dea seama daca ai sau nu, iar legat de echilibru cred ca cu totii ni-l mai pierdem cateodata fara vreun motiv anume.