| Ex0id200 a întrebat:

Luna viitoare am fost invitata la un majorat. E prima petrecere de genul la care particip si nu stiu cum ar trebui sa ma imbrac. Nu prea ma încântă ideea de impopotonare ca nasa mare la nunta laughing Nu prea am mers pe la petreceri, deci nici nu prea am haine de ocazie. Am 16 ani.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde unde are loc petrecerea!
Daca-i acasa sau la McDonald, te poti duce in blugi si tricou.
Daca-i la restaurant: frumos si eleganta ( o rochita decenta si pantofi).

| Ex0id200 explică (pentru Violleta2022):

E la o sala de evenimente, ma gandeam sa nu par nici prea eleganta, nici prea casual. Multumesc de sugestie!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ex0id200):

O rochita simpla si o pereche de pantofi nu sunt deloc o tinuta "prea eleganta" dar nici de strada sau de plimbat in parc, precum blugii si tricourile sau bluzele.

Răspuns Apreciat de Editori
| AlexandraP942 a răspuns:

Depinde de locație, dar oriunde ai merge nu te forțează nimeni să porți ceva ce nu îți place. Dacă este într-un restaurant, poți să porți o rochiță în care te simți comodă și ceva pantofi cu toc nu foarte mare. Sau blugi combinați cu o bluză mai elegantă, contează să te simți tu bine. happy

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Oriunde se ține merge o bluză mai elegantă cu niște pantaloni, blugi negri de preferat cât mai simpli și fără rupturi și niște pantofi ușor eleganți, fără adidași. În niciun caz nu mergi în tricou.
La restaurant poți chiar să iei o rochie ceva mai elegantă cu pantofi cu toc/joși dar eleganți sau bluză + fustă

| zurick a răspuns:

Niște pantaloni eleganți cu o bluză mai deosebită și poți crea iluzia de salopetă sau poți chiar să îți iei una, plus tocuri. Nu e prea mult, nici rochia nu ar fi, depinde mult de rochie.

| Donsavas a răspuns:

Te îmbraci cum esti obișnuită. Nu trebuie să pari ce nu esti.