| 12Afasa2 a întrebat:

M`am ingrasat.sa zicem 5 kg in 2 luni straight face
Cred ca este de vina ca dimineata nu mananc, pranzul nu exista [la 12 intru la scoala]. multe dulciuri si sandwichuri cu mult salam dupa-amiaza, la cina bag in mine...si beau multe sucuri
Cam in cat timp pot da jos 8 kg?big grin...
Stiu si eu ca nu e bun stilul meu d a manca. darstraight face
P. >S- Paine nu mananc delocstraight face

Răspuns Câştigător
| CosBin a răspuns:

Aproximativ 2 luni pentru a le da jos sanatos (daca dai jos mai mult de 4 kg pe luna este cam nasol, nu intru in detalii ca nu are sens, daca te va interesa, vom discuta prin privat).

Am o singura neclaritate: Spui ca nu mananci paine deloc, dar spui ca bagi multe "dulciuri si sandwichuri". Din cate stiu "sandwichurile" se fac cu paine...

Bun, sa trecem la treaba:

Dimineata (7:00), carbohidranti (paine cu branza dietetica, depinde de gusturile tale, poti vedea carbohidranti alimentelor pe diferite site-uri).

Gustare 1 (ora 9:00): 1-2 fructe

Pranz (daca la 12 intri la scoala, presupun ca vei manca la ora 11): incearca carne de pui (piept de pui la gratar) si o masa bogata in proteina.

Gustare 2: ora 15-16: 1-2 Fructe.

Cina: 18-20: poti incerca peste (sau alimente fara carbohidranti).

Renunta la dulciuri si salam. Renunta la sucuri. Apucate de un sport.

Am scris in mare, nu stiu cat ani ai, constructia fizica si asa mai departe, sper sa te ajute cu ceva.

PS: Pe scurt, dieta si sport (nu exista nici o smecherie), fiecare organism reactioneaza diferit, ramane la randul tau sa vezi cu ce alimente te simti mai bine, ce sport iti place etc. Cantarestete de maxim 2 ori pe saptamana pentru a vedea daca dieta da rezultate, nu te demoraliza! vei reusi!

1 răspuns:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei:*! In ritmul asta o sa te ingrasi rau si o sa te si inbolnavesti.Ar trebuii sa incepi sa mananci la micul dejun (cereale, mere), la pranz un sandwich cu salata sau rosii (orice in afara de salam, sau alte mezeluri) iar la cina sa mananci o salata.Nu trebuie sa mai mananci cipsuri sau dulciuri, carne.Bafta:*