| Claudiu2895 a întrebat:

Salut, ma numesc Claudiu am 18 ani, locuiesc in Italia cu mama si prietenul acesteia, mama este divortata de tatal meu natural, problema mea este ca m-am indragostit de fata prietenului mamei mele in varsta de 22 de ani, am petrecut ceva timp impreuna cu ea fara ca nimeni sa stie asta, nu stiu daca m-a mintit sau intr-adevar ma iubea, ea a facut primul pas, insa acum a plecat in tara pentru ceva timp, mie mi-e foarte greu fara ea deoarece era singura cu care mai vorbeam, acum am ramas singur, singur stau in camera mea, nu vorbesc cu nimeni nu aud pe nimeni. Incetul cu incetul simt ca innebunesc, seara o iau razna de tot, ma tot intreb pe mine insumi de ce am ales sa vin aici, de ce iubesc asa mult cand stiu ca la final eu voi suferi, de ce am impresia ca totul se prabuseste asupra mea si de ce mi se intampla tocmai mie asta cand nu am facut rau nimanui. Aici nu am nici un prieten, nici o prietena pentru ca nu stiu limba indeajuns de bine incat sa pot vorbi cu cineva. Ce sa mai fac, m-am saturat de viata asta, m-am maturizat prea devreme, stiu ce e ala un greu, stii cum e sa nu ai un ban in buzunar si sa traiesti de pe o zi pe alta. Ce e cu mine? Nu ma recunosc, nu ma mai suport, nu ma intelege nimeni. Cu ce am gresit oare? Ce sa mai fac?

Răspuns Câştigător
| C96 a răspuns:

Salut Claudiu, incerc sa te ajut, uite eu am 17 ani sunt "inchis" in Bucuresti, am aceleasi stari ca si tine si mereu mi-am dorit sa plec de aici oriunde altundeva cu o mentalitate mai buna, la fel ca si tine nu prea am prieteni si iti zic adevarul, si tot in fiecare zi imi pun tot felul de intrebari, in fiecare seara imi fac rugaciune si il rog pe Dumnezeu sa imi dea 2-3 persoane in viata de care sa nu ma pot plictisii sau sa ma lase la greu, incearca sa ai rabdare pentru ca asta fac si eu, roaga-te crezi in tine si nu innebuni, Claudiu 2 lucruri tine minte asta " Inafara de boala grava si moarte, totul are o solutie" incearca sa te gandesti ca exista ceva acolo pentru tine, si sa gandesti si sa iti spui "O sa trec si peste asta si o sa fie bine" si o sa vezi ca asa o sa fie pentru ca o sa iti doresti sa fie asa, eu sper ca prietena ta sa se intoarca si sa poti vorbi din nou cu ea, sper ca te-am ajutat Claudiu, ai grija ce faci! Nu uita doar boala grava si moartea nu au solutii!

| motan444 a răspuns (pentru C96):

Un raspuns de toata lauda

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca mama ta se va recasatori nu puteti fi impreuna ca a-ti fi frati

| mihaibrad a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Vai de viata ta

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru mihaibrad):

Cu ce am gresit prietene? eu am 3 copii si poate stiu sa-mi dau o parere