| DanielaC05 a întrebat:

Ma numesc Daniela si am 14 ani! Mereu am fost o fire impulsiva dar si prietenoasa! Sunt foarte desteapta, am diplome caci merg la concursuri, dar din aceasta cauza mi-am facut multi dusmani invidiosi! Ce imi recomandati sa fac?

Răspuns Câştigător
| gedanken a răspuns:

Stii cum se zice, dusmanii sunt un rau necesar, te ajuta sa cresti. Daca sunt invidiosi atunci asta ar trebui sa-ti dea de gandit ca ai totusi ceva calitati, nu ar fi invidiosi pe nimic. Tu doar continua cu ceea ce ai de facut pentru ca nu exista persoana care sa fie placuta de catre toti. Mult succes in continuare.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu ai ce face, acesta este tributul pe care-l platesc celebritatile.

| SkyPilot a răspuns:

Nu, dusmanii nu ti I-ai facut pentru ca ai success la concursuri. Am fost in situatia asta si colegii ma ajutau cat puteau (de exemplu gaseau scuze cand mai chiuleam). Probabil ca le dai peste nas celor din jur cu succesele tale. Fii modesta, ajuta-ti colegii cand au nevoie, tempereaza-ti impulsurile, incearca sa comunici cu toata lumea nu numai cu cine vrei tu.

| Felys a răspuns:

Sa ii ignori complet, tu urmeaza-ti calea ta, in timp de tu vei urca prostii se vor balacii in mocirla

| Kirra21 a răspuns:

Eu iti recomand sa iti vezi de viata ta, si sa lasi fraieri sa moara in urma ta de invidie. Dusmanii apar atunci cand ai ceva mai mult decat ei, cum ai tu acum. Dimplome si altele.

| NatyAriana24 a răspuns:

Sa fi tu insati daca iti place ce faci si sa-ti lasi dusmanii sa fiarba! Totusi, poti sa incerci sa te imprietenesti, sa vorbesti, sa fi draguta cu unii dintre ei, poate cine stie, poate le revine mintea la cap! Si daca nu merge, ei pierd, tu fii tu insati!

| corolav a răspuns (pentru NatyAriana24):

De două ori ai făcut aceeași greșeală.
Corect este „să fii"( deci cu doi de „i").
Tu nu auzi cînd vorbești?