| ciprian_8992 a întrebat:

Salut,ma poate lamuri si pe mine cineva cu admiterea la limbi straine sectia limbi moderne aplicate la Timisoara,Bucuresti sau Cluj vreau sa urmez o facultate de limbi straine, am inteles ca admiterea este pe baza de examen si ca trebuie sa aleg 2 limbi straine la care sa dau examen,problema este ca eu as vrea sa merg pe engleza germana dar eu nu am studiat germana,vreau sa incep de la 0, se poate sa dau examen la romana si engleza si sa aleg a treia limba germana?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Asa cum ai vrea tu sa se desfasoare concursul de admitere pentru domeniul "limbi moderne aplicate" nu se poate ---in niciunul din centrele universitare enumerate! Mai mult, nivelul competentelor lingvistice la ambele limbi straine trebuie sa fie avansat.

| SatanelDeLaVaradia a răspuns:

Alege chineza