| Nelly15 a întrebat:

Salut! Maine este prima zi din viata mea in care sunt angajat (in bucatarie la un fast-food local). Nu am experienta si am emotii mari. Aveti ceva sfaturi? In mare stiu bazele, am mai folosit de multe ori friptoza si grillul, dar tot am emotii. Aveti ceva sfaturi? In mare sunt sarcini doar de prajit.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ești singur, nu o să fie mari probleme.

| NonZarek a răspuns:

Orice sfat ai primii, emoțiile tot vor fi prezente, asa e mecanismul tau in care funcționezi când vine vorba de o activitate noua pe care nu ai mai făcut o. Tot ce pot spune e ca va fi bine, nu trebuie sa te stresezi, doar forteazate sa nu te gândești acolo, țineți mintea ocupata cu altceva pana mâine și lasă totul sa curgă de la sine.
Încearcă sa meditezi și sa gândești logic, nu trebuie sa ai emoții mari fiindcă e ceva normal sa lucrezi, nu e ceva dificil și nu esti nici singurul care lucrează pentru prima data într-o bucătărie a unui fast food.