| Girly97 a întrebat:

Maine va fi prima mea zi de munca din viata mea! Ce sfaturi aveti pentru mine?

Răspuns Câştigător
| Goddessss a răspuns:

Buna!
1) Sa fii tu naturala si fizic si moral.
2)Sa nu iti creezi o reputatie proasta chiar din prima zi.
3)Sa comunici cu persoanele din jur si sa ti faci prieteni.
4)Sa raspunzi la toate intrebarile care iti sunt puse.
5)Sa nu te consideri nici superioara altora, dar nici inferioara.
6)Sa nu ai emotii.
7)Sa faci ceea ce ti se cere.
8)Sa faci lucrurile din placere, nu doar din obligatie.
9)Sa te relaxezi cum trebuie cand ai pauza.
10)Sa fi mereu cu zambetul pe buze in orice situatie.
Sper sa iti placa ceea ce faci ^_^

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta însemnând ca angajat, salariat.
1. Ai responsabilități față de firmăș să dedici timpul petrecut acolo activității pentru care ai fost angajată.
2. Nu faci asta singură ci cu un colectiv. Relațiile cu cei din colectiv trebuie să fie colegiale, nu familiale, ca să nu ai probleme.

| Catrice a răspuns:

Sa muncești laughing

| Celcestietot a răspuns:

Sa incepi cu dreptulwinking.

| Bizon95 a răspuns:

Regulile in armata:
- sa nu fii prima (ca te urasc toti)
- sa nu fii ultima (ca, considera ca ii tragi pe toti in jos)
- sa faci pe prostul in fata superiorilor
etc.
la un job e cam la fel
cheia e sa te ai bine cu toti colegii, altfel e naspa

| StrongHeart a răspuns:

Sa te tii bine si sa nu renunti oricat de urat o sa fie si oricat de satula o sa fii de tot. Faci asta pentru tine si viitorul tau.Succes!

| PeggyRock a răspuns:

În ce domeniu? Ca ce lucrezi?

| TriceleRon a răspuns:

Depinde in ce domeniu vei lucra. Oricum, sfatul meu, fii tu însati. Fa ce ti se cere, dar fa-o in modul tau. Nu uita, gresind înveți. Si nu te lasa "calcata in picioare". Bafta