| McBoy a întrebat:

Mi-am facut ieri un tatuaj pe dosul palmei si azi s-a umflat decat dedesubtul degetelor, nu ma doare, pot s-o misc, apasa acolo n-am nici-o treaba. E normal sa fie asa?

1 răspuns:
| smartyx a răspuns:

Buna, Se umfla pentru ca locul e inflamat. Si eu am avut locul unde mi-am facut tatuajul si imprejur umflat. Dar daca il ingrijesti bine in cateva zile, 3-4 zile, ar trebui sa fie mult mai bine zona. Da cu bepanten in continuare, spala zona cu apa si ai grija sa nu te atingi prea mult acolo ca e poate infecta.