| Axelson a întrebat:

Astazi m-am lovit la mana dreapta, (pe spatele palmei... daca zic bine, s-a umflat si s-a facut ca o galma, dar nu ma doare, nu ma impiedica sa o misc.
Si nu stiu ce s-a intamplat acolo, si sunt speriat, confuz ca nu stiu ce e.
Daca aveti idee ce e o sa fiu foarte recunoscator!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zorn a răspuns:

Poate te-ai lovit la un vas de sânge. Încearcă să ungi acea "gâlmă" cu un unguent gen Venoruton. Pune o compresă cu apă rece pe umflătură, îţi va trece, dar totuţi, te va durea cel puţin 3 zile... E lovit un vas de sânge sad.

Nu îţi face griji, nu e ceva grav.

Baftă! laughing big grin

| Alexandr a răspuns:

Nu cred ca e posibil (e doar o idee!)...sa-ti fii omorat nervul ):

| Zorn a răspuns (pentru Alexandr):

Dacă şi-ar fi omorât nervul, acum nu şi-ar mai fi simţit mâna, de mult ar fi fost la urgenţe.