| Mithrandir a întrebat:

Mi s-a dat la scoala un proiect la informatica si nu prea stiu sa lucrez in powerpoint. ma ajuta cineva? FUNDA

" realizati o prezentare power point prin care sa promovati calitatile unui produs folosnd texte si imagini, efecte de animatie si chiar grafice si diagrame. prezentarea trebuie sa aiba macar 5 diapozitive si maxim 10"

2 răspunsuri:
| Ancutzica_1406 a răspuns:

Da este foarte usor sa lucrezi in power point. daca vrei sa bagi imagini si ca dai la insert si image... si o faci mare pana cand o sa fie cat diapozitivul apoi ca sa faci textul acela sa se miste dai la insert si text box acolo scrii textul si apoi dai la animations si dai custom animation iar de acolo pui cum sa intre textul cum sa iasa si multe altele... de la animation poti sa pui cand vine imaginea cum sa vina iti apare chiar prima data si pentru informati despre calitatile un unui produs scrie pe google sau daca vrei sa afli mai multe despre power point scrie pe youtube sau google tutorial power point sau ca sa vezi prezentari power point sa iei mai multe idei scrie pe google prezentari power point si primul sper ca ti-am fost de folos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deschizi programul si dai la new slide ca sa selestezi modul de paginare. Daca vrei sa ai un fond colorat dai la design si ai acolo mai multe din care alegi ce-ti place. Sper ca ti-am fost de folos.