| kamarera a întrebat:

Salut happy Mi s-a intamplat ceva ciudat tare cu o tipa. Vorbisem cu ea pe net de 3-4 saptamani. nu in fiecare zi si pe urma am convins-o pana la urma sa ne vedem. Ne-am vazut acum 2 zile, am fost cu ea la cumparaturi fiindca era deja acolo, m-a invitat la ea sus. am mancat niste pere, etc. N-am facut nimic deplasat, am vorbit unul cu altul, nu m-am aruncat direct fiindca pe urma imi era sa nu creada ca sunt vreun golan si ca asta am vrut sa ma intalnesc cu ea. Totul a fost ok, pana la urma cand am vrut sa o sarut si nu m-a lasat, iar eu in spirit de gluma i-am spus golanco happy bine inteles nu a reactionat asa cum ma asteptam insa n-a dat de inteles ca s-ar fi suparat. Pana la urma mi-a spus ca nu saruta de la prima intalnire si am acceptat. Am ajuns acasa, am sunat-o si i-am spus ce parerea si-a facut despre mine.Desi nu ma asteptam, una proasta, fiindca am jignit-o. Bineinteles eu nu am facut-o in scopul asta, a fost o expresie de moment. Ea tot o tinea pe a ei, ca eu cum m-as fi simtit daca ma jignea sau daca sarea pe mine ce impresie mi-as fi facut ...si doar vorbisem sa ne spunem in fata unul altuia daca ne place de noi sau prima impresie insa pentru ea prima impresie nu conteaza. Iar la urma s-a stricat totul. desi pana atunci era ok. Acum in momentul actual suntem ca si straini. imi spusese de la inceput ca nu-i plac persoanele care o jignesc... si pentru faza asta am pierdut totul. Acum sa o mai caut, sa nu o mai caut? Mentionez ca ultima mea relatie a fost acum 2 ani. si acum iar s-a reasprins scanteia dezamagirii de asta trecand timpul asta happy Cum am scos un pic capul la iveala pac ars! Astept parerile voastre happy scuze pentru textul asa lung.

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu am o relatie de 9 ani si partenerul meu nu si-a permis niciodata sa ma faca golanca, nici in gluma si nici altfel. Asadar, este integral vina ta ca ti-ai permis un astfel de limbaj. Fata are dreptate, nu poti accepta in viata ta un barbat de genul asta, decat daca esti dintr-o categorie sociala foarte de jos, unde lucrurile astea nu conteaza. ori iti revizuiesti puternic comportamentul si limbajul, ori iti cauti o fata mai din mahala, fara scoala, fara educatie, care accepta orice.

| kamarera explică (pentru Brigaela):

Hai sa-ti spun! Am 24 de ani, sunt mecanic auto, am un servici. Sunt un tip linistit. ma poti citi din prima ce fel de persoana sunt. Atunci mi-a scapat, pana atunci totul fusese ok mi-a confirmat si ea. Stai linistita chiar nu-mi plac golancele, ba din contra cele cuminti si cu capul pe umeri. Oricum mi-am dat si eu seama ca am gresit. insa n-am facut-o din dinadins. Prima impresie nu conteaza nu? asa spunea ea.

| kamarera explică (pentru Brigaela):

Am 24 de ani, am un servici, sunt mecanic auto. Nu-mi plac golancele, imi plac fetele cuminti si cele cu capul pe umeri. Cat despre limbaj nu injur, nu-mi bag nu-mi scot. Stai linistita nu vreau o fata din mahala. Mi-a scapat pe moment cuvantul. si daca intr-adevar vroia sa mergem mai departe putea trece peste, insa ea mi-a spus ca nu poate. Acum cred ca e doar un pretext. de a scapa de cineva.

| Brigaela a răspuns (pentru kamarera):

Nu stiu, eu personal nu as putea accepta un barbat caruia ii scapa asa ceva. fiindca inseamna ca gandeste cumva chestia asta, daca nu ti-ar fi trecut niciodata prin cap, nu ai fi putut spune. Prefer de 1000 de ori un barbat care nu gandeste asa niciodata, nici din greseala. Nu stiu ce va face ea, dar trebuie foarte foarte multa toleranta sa poti accepta ca tu niciodata in viata ta nu ai gandit asa ceva despre o femeie si nici nu vei mai gandi niciodata, dar totusi despre ea ai gandit. Iar daca gandesti asa vreodata despre orice femeie, chiar nu cred ca merita sa ramana cu tine.

| kamarera explică (pentru Brigaela):

Nu am gandit asta si nici nu mi-a trecut prin cap sa o spun. Pur si simplu mi-a scapat! Gandeste-te ca e prima intalnire pentru mine dupa aproape 2 ani. Am avut si emotii recunosc probabil de asta am gresit. Cert este ca cu siguranta n-am gandit asta despre ea, am avut o parere buna. Si sincer sa renunti asa usor da dovada de lasitate findca nu iti poti face doar de la prima intalnire o impresie prost cladita tinand cont de faptul ca ea aclama tare ca prima impresie nu conteaza, pe parcurs.

| Brigaela a răspuns (pentru kamarera):

Nu stiu ce sa-ti zic, ti-am spus cum as gandi eu: cum de omului astuia i trec astfel de vorbe prin cap la adresa mea?

| kamarera explică (pentru Brigaela):

Tocmai. ca si ea spunea ca nu te cunosc e prima oara cand te intalnesc nu stiu ce-ti poate pielea. Tinem legatura si vom vedea happy insa de atunci am mai incercat eu sa-mi indrept greseala, insa nu asa se vorbeste, imi pare rau nu pot trece peste happy zise ea. In fine faptul e consumat, cert este ca pe viitor voi fi mult mai atent!

| Brigaela a răspuns (pentru kamarera):

E adevarat ca nu judeci pe cineva dupa prima impresie, daca prima impresie este una peste care poti trece. In sensul ca daca la prima intalnire perosana se imbata, sau te jigneste rau, asa cum nu ai fi vrut sa fii jignita niciodata, nu prea ai cum sa mai treci. Treci peste faptul ca este stangaci, ca vorbeste prea mult sau prea putin, etc, dar nu poti trece peste ceva atat de serios ca o jignire. Fiindca sincer, orice femeie, din categoria de care spui tu ca cauti, nu accepta sa i se adreseze acel cuvant niciodata in viata ei, iar faptul ca i-a fost adresat este ceva foarte grav. gandeste-te ca probabil ei ii vor lua cativa ani buni sa depaseasca trauma produsa de jignire. Si cu ce a gresit/ Doar fiindca a acceptat sa ramana singura cu tine de la prima intalnire/ Recunosc ca este o tampenie mare sa faci asa ceva si ca barbatii tinbd sa nu te respecte ina semenea imprejurari, dar nu te astepti sa fii jignita doar din cauza asta. Tu spui ca a fost o gluma, dar nu inteleg cum a putut sa-ti tyreaca un cuvant atat de greu prin cap, la adresa ei.

| kamarera explică (pentru Brigaela):

A fost mai degraba o expresie de moment. Nu ma pot scuza, cuvintele sunt de prisos. Insa nu ar trebui sa judecam oamenii doar dupa o singura vorba scoasa intamplator si sa credem despre ei nu stiu ce. Dar daca mai tipam sau ma enervam oare ce fel reactiona? Cred ca a fost doar un pretext, putea sa treaca peste. Nu ar trebui sa cedam asa usor, chit ca am fost la ea si m-am purtat cumsecade si la urma s-a stricat. Daca era alt baiat si avea alta mentalitate vazund-o singura cred ca incerca sigur sa obtina o partida de sex. Dar asa mi-am vazut de treaba mea, am incercat sa o cunosc mai bine si cand in final reusisem. a picat fisa. Plus am vorbit si de ultima relatie, de durata si nu prea i-a suras chestia asta. Insa in final a spus ca ma ia de crescut si eu spunand dar ce esti mai mare ca mine sau ce? tongue prinsesem ideea insa eram de acord. preferam sa ma ia ''de crescut''. Daca voiam sa o jignesc de la bun inceput pai o faceam, dar asa n-am vrut sa se intample asta si uite ca s-a intamplat.

| mona a răspuns:

Este o fata sensibila si se supara din orice, trebuie sa iti masori cuvinte inainte sa-i zici ceva, nu o mai cauta

| kamarera explică (pentru mona):

Sau tipa se astepta sa sar direct pe ea? si poate a vazut ca nu sunt genul de baiat sa faca asta a gasit portita de iesire. Acum cand am prins mai mult tupeu s-a intamplat asa sa vina iar sa-mi scada moralul. Ce prost am fost. tipa mai statea si intinsa. avea piciorul meu mine, iar eu ii spuneam sa vina mai aproape insa se simtea balonata. o durea burtica, si se mai si juca cu nasturele de la blugi. insa n-am bagat de seama, am zis na. si ditamai decolteul adanc happy deci cum arata mi-a dat maxim si m-am abtinut sa nu ma dau ea insa mai stii poate chiar asta vroia si eu n-am prins semnalele corpului!

| mona a răspuns (pentru kamarera):

Probabil ca se astepta sa sari pe ea, niciodata nu sti ce intentii are o fata...

| Seducatorul a răspuns:

Bai am citit doar un sfert ca m-am plictisit asa ca nu stiu ce sa raspund!

| SimonaQs a răspuns:

Nu renunta si tu... Cereti scuze.
Mai incearca o saptamana daca nici pana atunci nu va impacati laso in pace... App. Ce varsta ai?