| MomoLemurul a întrebat:

Nu știu dacă colega mea de banca ma place. Vorbim, glumim, ne îmbrățișam, câteodată ma mai săruta pe obraz dar nu știu dacă sa fac eu primul pas sau sa o aștept pe ea.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Neata,lemur indragostit!
happy
Iti sugerez sa faci tu primul pas,nu sa o astepti pe ea.
Pentru ca,asteptand,s-ar putea trezi un altul mai dezghetat si ar fi pacat,nu?
Fata e pozitiva in ce te priveste,te incurajeaza in felul ei,asa ca va trebui sa intelegi repede daca doar te simpatizeaza ca pe un prieten sau te place intr-adevar.
Fii mai atent cu ea,condu-o si acasa de la scoala si,pe drum, intreab-o ce sa faci daca iti place o fata, sa-i spui direct sau sa o lasi pe ea sa-ti spuna...
Si, daca te sfatuieste sa-i spui, spune-i!
happy
Bafta!

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cum sa astepti sa faca ea pasul, tu esti barbatul tu actionezi. fa bine si data viitoare cand va imbratisati sarut-o cu limba

| kar1GaNNN a răspuns:

Fa tu primul pas, e mai simplu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul pas spre ce?

| RaulM2005 a răspuns:

Fa Tu Primul Pa