| Myhaela_3016 a întrebat:

o intrebare pentru feteehappy sa incep cu inceputul :deci am facut 12 ani pe 11 iulie (2011) si nu stiu cand o sa-mi vina problemele o prietena mi-a zis ca am inceput sa ma latesc in spatee si imi curge un lichid alb-galbui lipicios si urat mirositor crying si ma cam doare spatele si burta si am auzit ca, ca sa-ti vina mentruatia trebuie sa iti fi crescut sanii de doi ani si la mine au 2 ani deja si mi-e cam frica, cateodata cand stau in pat seara, intinsa, simt ca curge ceva si cand ma duck la baie este likidu ala urat mirositor si trebuie sa ma schimb de o 100de ori pe zi ca miroasee, va rog eu stiu ca nai ce sa faci ca sa nu-ti mai vina likidu ala dar daca stiti vreo metoda sau ceva spuneti-mi si mie va rog si app este posibil sa-mi vina problemele?thinking

Răspuns Câştigător
| kittykat a răspuns:

Pai asteapta`te sa-ti vina si pregateste-te... in legatura cu lichidul ala eu iti spun sa folosesti tampoanele alea subtiti de la secret sunt fff bunewinking

7 răspunsuri:
| Namastee a răspuns:

Bunăă!
Nu e nici o problemă.:] Ce e? Nici eu nu ştiu sigur pentru ca unii spun că e de la pubertate, iar alţii că este lichidul care păstrează vaginul umed. De fapt te laţeşti in şolduri. Este normal să se întample deoarece organismul fetelor se pregateşte pentru a putea ţine o sarcină şi pentru a naşte. Fetele se lăţesc in şolduri, iar baieţii în umerii.
Posibil. Când problemele se apropie începe să.ţi curgă din ce în ce mai mult.:*

| comycutza a răspuns:

Si eu am aceeasi problema de cati'va ani.decta ca mi-a venit cu ciclu dar tot continua.cand sunt pe stop nu curge chestia aia dezgustatoare dar dupa ce se termincepe iar.incearca sa folosesti tampoane zilnice sau vatahappy

| Biia14 a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa te sperii in legatura cu transformarile tale asa am fost si eu si m-a ajut o prietena mai mare sa trec peste momentele astea cu bine.To ce trebuie sa faci este sa folosesti absorbantele Discreet dar tot trebuie sa te speli si sa te schimbi de cate ori este nevoie.Si ar mai trebui sa vorbesti cu mama ta despre tot ce ti se intampla ea este intotdeauna alaturi de tine orice ti s-ar intampla.Nu uita ca trebuie sa fiti cele mai bune prietene! Ai grija de tine:*>big grin

| Silvya18 a răspuns:

Trebuie sa-ti vina menstruatia de la asta e lichidu ala, sint fete pe care le doare spatele inainte cu vreo 4-5 zile cind trebuie sa vina menstruatzia.mult succes si nu iti fa griji la mine a venit tot la 12.:*

| Myhaela_3016 explică:

Fundaaaaaaaaaaaa:*

| Myhaela_3016 explică:

Va multumesc >big grin

| Amelya1122 a răspuns:

Buna! Trebuie sa-ti vina cliclul si este normal sa-ti curga lichidul acela alb...nu ai cum sa-l opresti dar poti folosii tampoane Descreet pentru a nu te murdarii...lichidul acela va veni pana la 50-55 ani la menopauza