| maducornel a întrebat:

as dori sa va intreb si eu ceva imi curge un lichid alb-galbui urat mirositor si imi este rau nu pot sa mananc! este posibil sa fi ramas gravida? ajutati-ma va rog!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie genitala, probabil Trichomonas. Asta nu are legatura cu sarcina, dar nici nu inseamna ca nu poti fi, in paralel insarcinata. Fa un test de sarcina si du-te la ginecolog sa-ti tratezi infectia.

| butt3rfly16 a răspuns:

In niciun caz nu esti insarcinata! Acest lichid este o manifestare normala la orice fata si cu acel miros specific.Stai linistita nu este niciun motiv de ingrijorare.Iar faptul ca iti este rau este doar o conincidenta nu are nicio legatura.Baftawinking

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Daca esti virgina cum.pla mea sa fi gravida?
Daca te-ai f. utut da se poate da aici depinde de la o persoana la alta de starile respective voma greturi ameteli pofta excesiva de mancare
dar ce ai zis tu nu poate fi decat
,, simptomele,, dinaintea ciclului menstrual.

| elenis85 a răspuns:

Lichidul alb galbui, urat misrositor poate fi vorba de o infectie, poate fi candida( nu neaparat trebuie sa te manance) tricohomonas, iar faptul ca te simti rau si nu poti manaca poate fi doar asocierea gandului cu o sarcina sau sa nu fi racit un pic si sa ai impresia asta. la o sarcina acea scurgere in nici un caz nu e urat mirositoare, e mai abundenta ca de obicei dar isi pastreaza culoarea cel putin in primele luni de sarcina spre sfarsit isi schimba culoarea, densitatea si mirosul. pentru linistea ta poti face si un test de sarcina dar mai bien fa o vizita la un gineco sa te scapi de orice alte belele posibile. succes

| NoLimited a răspuns:

E foarte grav! Iti curge monohalogenoetena+hidroxocarbogazopentena de diargint! ar trebui sa mergi la spital