| RaresAlin99 a întrebat:

Salut, o sa spun totul cat se poate de scurt happy.
Va rog sa cititi inainte sa scrieti!
Cu ceva timp in urma (aproape 2 ani) am avut o prietena... n-a mai mers, ne-am despartit dar am ramas prieteni si apoi mai mereu cand vorbeam, fie la telefon, fie cand ne intalneam pe strada. Imi tot "scotea ochii" cu fosta mea prietena (cea dinaintea celei despre care vorbesc acum). Pana la urma m-am saturat si de atunci am tot evitat sa vorbesc cu ea, i-am sters numarul de telefon, cand trecea pe strada ma faceam ca nu o vad...etc. Acum ca a venit vara a inceput sa mai iasa cu prietenele pe afara si aseara eu eram cu prietenii mei iar ea cu o fosta colega de clasa de-a noastra (da, am uitat sa spun ca am fost cu fata despre care vorbesc in aceeasi clasa). Nu stiu ce i-a venit sau ce s-a intamplat ca tot incearca sa intre in vorba cu mine. Pot spune ca aseara s-a pus in fata mea si m-a intrebat de ce nu vorbesc cu ea.
Chiar nu stiu ce-i de facut.
Va rog sa-mi spuneti voi ce e de facut si ce nu.
Orice raspuns va fi luat in considerare si apreciat iar raspunsul care va fi cel mai bun va primi funda!
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Din intrebarea ta inteleg ca "ne-am despartit" = ea te-a lasat iar acum vorbeste iar cu tine.

Probabil a realizat ca a pierdut ceva bun si isi doreste relatia voastra inapoi. Vorbeste si tu cu ea si vezi unde ajungeti si daca iti mai doresti si tu sa fii cu ea iar.Insa daca asa este ai grija ca s`ar putea sa plece iar daca va gasi ceva superior.

| iron86 a răspuns:

Spune-i de ce nu vb cu ea si gata... Mare scofala, trecutu e in trecut traieste prezentu.

| RaresAlin99 explică (pentru iron86):

I-am spus, dar tot nu vrea sa inteleaga.

| iron86 a răspuns (pentru RaresAlin99):

Asta e problema ei, alta big grin

| TibbWasHere a răspuns:

Si-a dat seama ca ea te iubea de fapt.Dar a realizat ca a fost proasta si acum vrea sa repare totul.