| dalina1999 a întrebat:

Salut oare visul îti arata ce se va intampla in viitor sau doar asa la figurat? happy :*

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Intr-o oare care masura, iti arata si ce se poate intampla in viitor, dar nu vor fi lucruri neasteptate. Spre exemplu, maine ai test, si n-ai invatat nimic. Vei visa ca ai dat test si ai luat 4. Asta va si fi viitorul. Un vis care-ti arata viitorul, se bazeaza pe gandurile tale legate de viitor. Nu se bazeaza pe ceva ce nu stii. Cu alte cuvinte, iti arata ce stii despre viitor, nu-ti dezvaluie ceea ce nu stii.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visul e doar un vis...e o proiectie a subconstientului tau. N-are treaba cu viitorul in general, doar daca e vorba de o coincidenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am visat de multe ori scene din viitor care s-au adeverit, pana la ultimul detaliu.
Nu m-a interesat fenomenul si nu i-am dat importanta.

| MidnightR a răspuns:

Oho inseamna ca o sa fiu magician in viitor, o sa am 10 neveste, o sa ma lupt cu cupidon, o sa pocnesc din degete si jumatate de continent o sa dispara, o sa calatoresc prin spatiu, o sa ma bat cu reptilieni si cate si mai cate.
Interesant nu big grin?