| dyenutzadyana a întrebat:

Oare cat continuam sa ne prostim?straight facece se va intampla in viitor?straight face

Răspuns Câştigător
RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Credinta ca ne prostim e doar o prejudecata. De fapt este invers. Media coeficientului de inteligenta (IQ) a populatiei a crescut de-a lungul timpului.
Se numeste efectul Flynn
http://en.wikipedia.org/wiki/Flynn_effect

6 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Oamenii sunt din ce in ce mai inteligenti pentru ca au acces la informatie, dar "se prostesc" din ce in ce mai rau in alte domenii cum ar fi traditia si credinta. Viitorul nu suna binehee hee

| andreutz a răspuns:

Daca tu consideri ca te prostesti (punand intrebari de genul asta), e problema ta oh go on nimeni nu iti interzice asta, asa cum nimeni nu poate sti ce se va intampla in viitor...eu unul am o parere bunicica despre mine si nu cred ca e cazul sa afirm ca ma prostesc big grin

cristian
| cristian a răspuns:

Inteligenta Planetei este constanta, creste doar numarul populatiei...

| LuS[z] a răspuns:

A te prosti inseamna a face ceva care nu e potrivit pentru varsta ta, pentru conditia ta-de toate felurile. unii oameni ii imita pe altii doar ca prin faptul de a face un lucru care ti se pare interesant, dau in prostie.
Cat despre viitor...eu consider viitor si ziua de maine sau peste o luna si asa mai departe.eu sper ca va fi mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca pe viitor vom fi foarte plictisiti de viata cu atata performanta ce se descopera in fiecare zi mai putin de sex dodos.razvan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sincer repet în continuare ce zicea un prost:
''Două lucruri sunt infinite: universul şi prostia omenească, şi încă nu sunt sigur de primul.''