| elleme a întrebat:

Ok, stiu ca am mai pus intrebarea asta odata doar ca as vrea sa primesc mai multe raspunsuri sa vad cum ar proceda altii daca ar fi in locul meu. Sunt fata si in acesti 17 ani mi s-au intamplat multe. Au plecat persoane din viata mea, au venit altele. Ma simt uneori singura, aproape fiecare persoana din viata mea mi-a gresit cu ceva macar odata si eu tot continui sa inchid ochii. Sunt certata cu cea mai buna dintr-o prostie si am incercat sa ma impac cu ea dar nu merge, o fata pe care o consideram o prietena buna s-a cuplat cu fostul meu si acum nici macar nu ma mai baga in seama iar vara asta a trebuit sa-i suport si 4 zile la mare pupandu-se ptc am fost la Costinesti cu o gasca mai mare printre care si ei 2, o prietena "buna" tot asa ma suna doar cand se duce la magazin sau intr-un loc si nu are cu cine vorbii la telefon pe drum, si tot asa vorbisem cu o fata cu care ma intelegeam bine daca vrea sa stea in fata mea la scoala in banca dar nu a acceptat ca vai doamne s-ar supara alte 2 colege daca nu sta in fata lor si din nou eu sunt 0 eu, n-am sentimente si bineinteles ca parerea mea nu conteaza. Deci m-am saturat, noroc ca mai ies pe afara cu o gasca de prieteni care ma mai binedispun dar cand vine vorba de persoanele de mai sus imi vine sa ma dau cu capul de pereti. As vrea sa ma schimb, incerc sa fiu si eu mai sociabila si prietenoasa cu lumea noua. Habar n-am ce ar trebui sa fac cu persoanele de mai sus sau daca mai e ceva de facut cu ele! Va rog sa ma ajuta-ti, voi ce ati face in locul meu? Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| RedGuy a răspuns:

Nu exista un raspuns perfect pentru intrebarea ta.
Dar e o persoana care poate avea un raspuns aproape perfect, persoana aia esti tu.
Daca cineva ti-a gresit, nu ezita sa inlaturi acea persoana, trebuie sa alegi ce ai in jurul tau daca vrei sa fi fericita.
Eu am 23 de ani (sunt baiat-nu prea conteaza) am avut in jurul meu multe persoane care sau etichetat ca prieteni dar eu rar vad pe cineva ca prieten, un prieten e acela caruia ii poti spune mai mute decat ce ai facut azi sau ce ai mancat iar in era in care traim este riscant sa lasam o parte din noi vulnerabila.
Iti vei schimba prietenii de mai multe ori, mai ales ca ai 17 ani,multi se vor mai duce, multi vor mai aparea.
Daca vrei sa vorbesti cu cineva eu sunt disponibil la orice ora, nu numai pentru tine, pentru oricine doreste ca cineva sa ii ascute.
Un mic sfat, zambeste in orice situatie si gandeste pozitiv.

5 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Maturizează-te, nu are sens să te laşi afectată de astfel de chestii... sunt minore, crede-mă.
Ignoră oamenii ăştia şi înconjoară-te de cei care merită.
Schimbă-te, fii sociabilă şi învaţă să alegi.
Dacă ştii că cineva te sună doar când e pe drum nu ştiu unde, pentru ce îţi mai pierzi vremea cu ea? O poţi expedia rapid sau poţi să nu răspunzi.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

O intrebare : tu ii bagi in seama?

| elleme explică (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

Pai cu cea mai buna prietena am incercat sa ma impac dar nu a mers asa ca am lasat-o balta si i-am zis ca daca mai vrea ceva de la mine stie unde ma gaseste, pe cea care e impreuna cu fostul meu nu o mai bag in seama si oricum vreau sa ma distantez de ea, pe fata care ma suna o mai bagam in seama dar rar, iar ultima fata m-a bagat in seama aseara si am vorbit un pic dar nu de chestia care am scris-o mai sus happy

| IuliiMD a răspuns:

Incearca sa gasesti pe altcineva cu care sa stai.Nu vreau sa te intristez dar clar nu tin la tine, daca ar tine nu ar face tot ce fac.Dar daca chiar vrei sa ramai cu ele stangei pe toti la un loc si vorbeste, spune tot ce ai pe suflet!

| Criinna123a a răspuns:

Holaa! :* Și eu, la cei aproape 20 de ani ai mei, am trecut prin multe faze nasoale, mai ales întâmplări cu oameni falși, care doreau doar banii părinților mei.Revenind la tine:persoanele alea,pe care le numeai prieteni,sunt niște nimicuri. happy Ai o gașcă de prieteni,asta e foarte bine,deci nu ești o singuratică,și poți să te integrezi. Dacă mai ai probleme,poți vorbi și cu mama ta,dacă este înțelegătoare,ori o verișoară,mătușă. Cine spune că nu poți avea prieteni de suflet,și on-line? Poți! Eu am,și uneori,îmi sunt mai aproape spiritual,decât cei care se află fizic lângă mine. Poți să te duci la diferite cursuri, sau voluntariat, unde îți poți face foarte ușor prieteni noi. Uneori, băieții sunt prieteni mult mai buni decât fetele. Cel mai bun prieten al meu, îl cunosc de pe la 5 ani, și e cu 2 ani mai mare decât mine, și ne zicem absolut tot. puppy dog eyes E plăcut. Dacă vrei să mai vorbim, dă-mi mesaj. Tare mi-ar plăcea s-o facem!