| numesiprenume0 a întrebat:

Pot urma o facultate de profil real, daca liceul l-am facut la uman? Ideea este ca da, dar oare voi reusi sa o termin? Voi reusi sa promovez examenele? Eu chiar nu am avut nici o treaba cu stiintele reale: matematica, fizica, chimie, biologie...Cine mi-ar putea recomanda ceva? Ce parere aveti? Sau o facultate pe uman, dar ceva ce as gasi pe piata muncii dupa terminare.

3 răspunsuri:
| Viitorulapropiat a răspuns:

Desigur ca poti, doar ca o sa fie super greu.De ce vrei neaparat o astfel de facultate? piata muncii se schimba pe zi ce trece.si la uman ai multe optiuni de viitor

| numesiprenume0 explică (pentru Viitorulapropiat):

Pentru uman nu prea stiu ce as putea alege... As dori ceva in care salariul sa nu fie mic sau chiar minim. Ai vreun sfapt sau vreo parere?

| Viitorulapropiat a răspuns (pentru numesiprenume0):

Ai putea alege jurnalismul, daca esti talentat si ajungi pe la vreo televiziune, o sa castigi bine.