| Cosmin300 a întrebat:

Salut, prieteni. Cunosc de vreo 2 ani o fata draguta, cuminte(cu adevarat), frumoasa( dupa parerea mea), care nu se machiaza, nu umbla cu boschetari, nu umbla prin cluburi, etc. Fata e CUMINTE si eu o plac caci fata asta m-a impresionat din prima zi. Eu invat f.bine, ea invata si ea bine si as vrea sa fim impreuna. Incerc sa o ajut mereu, ii dau tot ce imi cere, ii explic, vorbesc calm si frumos cu ea,ii i-au apararea daca se intampla ceva, insa nu stiu daca stie ca o plac. Nu vreau sa fiu prea dur cu intalniri sofisticate si cine stie ce rahaturi, vreau doar sa-si dea seama ca o plac si sa fim,, impreuna". Ma completeaza perfect, ne intelegem ok, insa vreau sa fim mult mai apropiati. Nu stiu daca ma place, n-am idee, poate nu reprezint un interes, nu stiu... Vreau doar o iubirea simpla, de adolescenti intre mine(15 ani) si ea(13 ani). Vreau sa o apar cu adevarat de tot ceea ce e rau prin jurul ei, vreau sa nu sufere, sa se mai distreze si eu cred ca sunt potrivit pentru a fi,,ingerul" ei. Repet, fata e super de treaba si cuminte!
Va rog din inima sa-mi dati cat mai multe sfaturi cu ce-as putea face ca sa o,, cuceresc", sa fim impreuna, sa o atrag, nu stiu, vreau doar ca noi doi sa fim cat mai aproape unul de altul astfel incat ei sa-i fie cat mai bine.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si peste cativa ani o vezi cu altu' tavalindu-se pe banca din spatele blocului.

In fine, sa nu deviez. Daca o consideri atat de cuminte, de speciala si de frumoasa spune-i c-o placi. Ce semn mai evident ca o placi decat acela de a ii spune personal.

| Veromi321 a răspuns:

Cred ca ea nu-si da seama ca tu o placi prin comportamentul si atitudinea pe care o ai fata de ea(care este super) sau poate ca nu stie sa ia in seama lucrul acesta. Ce-ar mai fi de facut este sa incerci sa-i spui ca tu ai vrea ca ea sa fie langa tine si alaturi de tine mereu ca o simpatizezi si ca o placi mult. Si ca, daca ea ar vrea si daca e de acord sa formati si o pereche frumoasa tu ai fi cel mai fericit baiat si ca ai face-o si pe ea la randul tau, la fel de fericita. Bafta happy

| sheamussheamus a răspuns:

Ai putea sa ii faci un cadou ca sa o impresionezi, sau chiar sa iti faci curaj si sa ii spui ca o placi.

| Blackrose101 a răspuns:

Din cate spui tu ai facut deja destul de multe pentru a o cuceri, nu mai ramane decat s.o intrebi daca ii place de tine, dar inainte ar trebui sa te intrebi daca vrei sa strici prietenia cu ea ca sa fiti impreuna.

| bobomega a răspuns:

Pai in primul rand, cea mai barbata abordare, ii spui sa mearga in parc cu tine, cumperi un trandafir si il ascunzi undeva apoi cand stati in locul acela, ii spui " Am ceva sa-ti spun de mult", atunci iei trandafirul si il dai in mana si ii spui "Te plac foarte mult, inca din prima zi te-am placut, si vreau sa stiu daca si tu ma placi sau macar daca am vreo sansa sa fiu cu tine, nu trebuie sa raspunzi acum, pot astepta, totusi vreau sa-mi raspunzi cat mai repede, sau ai putea sa-i spui printr-un mesaj sau pe facebook cum se face mai nou in zilele astea