| Cosmin300 a întrebat:

Salut, fratilor. Cunosc de vreo 2 ani o fata draguta, cuminte(cu adevarat), frumoasa( dupa parerea mea), care nu se machiaza, nu umbla cu boschetari, nu umbla prin cluburi, etc. Fata e CUMINTE si eu o plac caci fata asta m-a impresionat din prima zi. Eu invat f.bine, ea invata si ea bine si as vrea sa fim impreuna. Incerc sa o ajut mereu, ii dau tot ce imi cere, ii explic, vorbesc calm si frumos cu ea,ii i-au apararea daca se intampla ceva, insa nu stiu daca stie ca o plac. Nu vreau sa fiu prea dur cu intalniri sofisticate si cine stie ce rahaturi, vreau doar sa-si dea seama ca o plac si sa fim,, impreuna". Ma completeaza perfect, ne intelegem ok, insa vreau sa fim mult mai apropiati. Nu stiu daca ma place, n-am idee, poate nu reprezint un interes, nu stiu... Vreau doar o iubirea simpla, de adolescenti intre mine(15 ani) si ea(13 ani). Vreau sa o apar cu adevarat de tot ceea ce e rau prin jurul ei, vreau sa nu sufere, sa se mai distreze si eu cred ca sunt potrivit pentru a fi,,ingerul" ei. Repet, fata e super de treaba si cuminte!
Va rog din inima sa-mi dati cat mai multe sfaturi cu ce-as putea face ca sa o,, cuceresc", sa fim impreuna, sa o atrag, nu stiu, vreau doar ca noi doi sa fim cat mai aproape unul de altul astfel incat ei sa-i fie cat mai bine.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai asteapta vreo 2 ani cam asa sa vezi ce schimbata va fi. man ea este mica hai 14 ani dar are 13, mai las-o sa creasca. O sa gasesti si tu o alta... acu ca tie iti place ce sa zic... o sa vezi cum va fi dupa, poate nu o sa ajunga never o zdreanta daca nu pica anturajului, eu inteleg ca toti sunteti mai maturi dar ea tot copil este momentan. O relatie se bazeaza si pe sex, trebuie intr-o relatie, intelegerea vine de la sine, orice om e capabil sa se inteleaga cu fiecare dintre noi doar nu suntem in padure pur si simplu uni nu se suporta intre ei si alte lucruri. Spune-i man, ca o iubesti la nebunie, ia-ti inima in dinti. Eu de ce trebuie sa flirtezi cu voi ca sa imi dau seama daca ma place careva sau nu?! efectiv voi nu intrebati respectiva fata si invers daca nu va place de ea o puteti intreba si sa discutati spunandu-i ca nu o inghititi intr-un mod frumos. Eu zic sa o intrebi poate si ea simte aceelasi lucru dar ii e frica(asa-s fetele in general). Succes.

8 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Im primul rad spui ca e cuminte dar nu ai de unde sa stii asta. totusi sa zicem.Acum daca ai planuri cu ea de ce nu o inviti in Oras. Mergi la ea acasa si sa vezi ce nu o sa crezi.O sa te alerge ai ei cat e strada de mare.Mestere e prea mica.Eu te cred dar mai las-o sa creasca!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danysan):

Mai oamenilor care sunteti oameni, are 13 ani aia, de unde sa stie ea ce-ia aia dragoste si ce vrea Cosmin?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-i temele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MissMM a scris ce trebuia, este cel mai bun raspuns! deci! peste 3 ani te poti astepta la o relatie cu respectiva

| BlueViP a răspuns:

La 13 ani multe sunt cuminti, de la 15 devin curve. E prea mica sa stii ce e de fapt in capul ei! Oricum, amandoi sunteti mici dar nu asta conteaza. Eu zic sa ii pui o scrisoare la usa cu un trandafir. E ceva simbolic si oarecum romantic. Nu trebuie neaparat sa ii spui ca o placi in scrisoare, doar ii dai de inteles.

| Cosmin300 explică:

Ok, cred ca o sa o mai las un timp poate asa e mai bine pentru. ea. Oricum o sa stau langa ea mereu. Sper sa ramana asa cum o stiu, chiar daca o panarama incearca sa-i fie prietena... greu cu fetele astea laughing

| Danysan a răspuns (pentru Cosmin300):

Sa nu cumva sa o scapi. Pazeste-o cu parul sa nu cumva sa fuga.

| NoKiA12Cezar a răspuns:

Pai. fi bland cu ia, scoate-o la un suc si mai povestesti cu ea daca merge poti sa o intrebi daca are iubit dar peste o saptamana sau 2