| anonim_4396 a întrebat:

puteti sa-mi spuneti niste jocuri distractive cu care pot sa ma joc cu prietenii prietenele mele. de ex sticluta.adevar sau provocare... ceva de genul acesta.

4 răspunsuri:
| NoNameMe13 a răspuns:

1) Urmatoarea carte:
Ai nevoie de un pachet de carti. Fiecare isi alege cate un numar si sunt loate toate cele 4 carti ale numarului respectiv si puse cu cartile pe care si le-a ales fiecare. Se amesteca si se zice: Urmatoarea carte nu stiu ce sa faca si cand se uita la carte numarul care pica respecta porunca. Daca refuza sa o respecte ii este scoasa o carte afara. Dupa ce ii ies toate cele 4 carti afara, adica la nerespectarea a 4 porunci, acela pierde si iese din joc. Dupa ce este respectata o porunca, cartea care a respectat-o zice ce va face urmatoarea carte.

2) Alergatea.

Se joaca afara. Trebuie sa fiti cel putin 4. Va grupati astfel: 2 intr-o echipa si 2 in cealalta echipa. Stabiliti intre voi de la inceput care echipa se va ascunde prima. E foarte simplu: timp de 3 minute cei care trebuie sa ii prinda stau intr-un loc si asteapta ca ceilalti sa se ptieasca. Dupa 3 minute se pleaca in cautarea lor. Poti spune ca l-ai prins dupa ce l-ai atins. Echipa care a trebuit sa prinda cealalta echipa este declarata castigatoare in momentul in care ii prinde pe cei care au alergat. Apoi se inverseaza rolurile.
Distractie placuta! :* Funda?batting eyelashes:X

| NoNameMe13 a răspuns:

Puteti juca "Roata iubirii" smugsmug. Se joaca cu carti de joc. Se iau cartile si se amesteca foarte bine si se aranjeaza intr-o roata. Ele trebuie sa stea invers, adica sa nu se vada nr cartii. Fiecare zice pe rand un nume de baiat daca esti fata sau de fata daca esti baiat si apoi tragi o carte. Nu conteaza numarul, conteaza daca e de inima rosie- te iubeste, trefla- e nebun(a) dupa tine, romb- e betiv(a), inima neagra- te uraste. Se baga si cei doi jokeri in pachet si daca pica joker-> te scuipahee hee. La sfarsitul jocului va inumarati cartile si vedeti care sunt mai multe: de romb, trefla, rosite sau neagra.

Ar mai fi un joc in care amesteci toate cartile, intorci pachetul invers, zici un nume de baiat si aranjezi in 2 coloane. Pe o parte va fi el si pe o parte vei fi tu. Incepi sa pui cartile invers astfel: Mai intai pui 2 carti in partea stanga unde esti tu, care reprezinta mama si tatal tau, iar in partea dreapta 2 carti care reprezinta parintii lui. Apoi pui o carte la tine care sa reprezinte fratele/ sora ta si o carte la el care sa reprezinta fratele/ sora lui. Urmeaza sa pui 4 carti la tine care reprezinta 4 prieteni de-ai tai si 4 carti la el care reprezinta 4 prieteni de-ai lui. Pui o carte care reprezinta parintele tau de botez si o carte la el care sa reprezinte parintele lui de botez. Doua carti la tine care sa fie ingerul si demonul tau si 2 la el la fel. Apoi o carte care sa fii tu si o carte care sa fie el. Intorci cartile de la parinti pana la tine si el si te uiti rosu inseamna ca da si negru ca nu, adica inseamna ca sunt de acord sau nu sunt de acord cu relatia sau casatoria voastra. E de amuzamenthee hee

| Daniela377 a răspuns:

Interesante jocuri, dar vreau ceva mai amuzant. mai romantic

| AnDr3e3y a răspuns:

Salut poti juca Gardiana 10 10:
Ai nevoie de 3-4 prieteni/prietene.Se numara, apoi cine cate ultimul se pune 10 secunde.In timpul acesta voi puteti sa va urcati pe sus pe lucruri.(In parc). Si daca la prins pe unul trebuie sa zica 10 10 Gardiana 10 10 si este de partea lui.Si pe urma trebuie sa ii prinzi si pe ceilalti. Ultimul care l-ati prins alege cine sa se puna.big grin Nu ai pentru ce!big grin Bafta la jucat