| mrcatalin1995 a întrebat:

Salut, recent mi-am schimbat placa video, o NVidia GeForce 9600GT de 512mb pe 256bit si cu alimentare separata( inainte aveam tot o NVidia GeForce dar era 9500GT de 1gb pe 128bit fara alimentare separata), acum problema care este, placa video actuala merge ce merge si deodata ecranul mi se face negru cu mesajul: 'cablu semnal deconectat' si pc-ul meu intra in stand-by si chiar daca misc mouse-ul tot negru ramane, daqca ii dau restart isi revine pe moment ca dupa face la fel. De ce face asa si cum as putea sa o rezolv fiindca este foarte enervant...sad mersi

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ceva cu racirea. Poate ca nu merge bine coolerul care se afla pe ea.

| mrcatalin1995 explică (pentru Salontanul):

Mersi de raspuns, problema era cu alimentarea, nu se rotea cooler-ul

| Salontanul a răspuns (pentru mrcatalin1995):

Mersi si eu.