| Lola123321 a întrebat:

Sa ma prezint.
Sunt Liviu și am 16 ani și 2 luni și vreau sa Menționez ca :

Am doar mustață mare ca a unui adult dar barba nu am deloc. Imi cresc doar puțin perciuni negri pe care ii dau de 5 luni in fiecare saptamana cu lama in răspăr cu gândul sa se îndesească și sa crească mai mare și mai multe fire... dar tot așa cresc...

Întrebarea mea este: cum sa fac sa îmi crească mai repede barba și ciocul in cât mai scurt timp. Voi ce ați făcut și la ce vârsta v-ați bărbierit?
Cel mai bun răspuns primește funda... ajutați-ma va rog frumos

2 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu te mai necaji din aceasta pricina. Parul barbii creste la varste diferite la baieti. Chiar daca te barberesti, dai cu lama in raspar, parul tot la fel de des sau de rar creste si tot la fel de repede cum ii este dat. Cand o sa devii adult o sa vezi ca-ti creste si barba si parul si nu o sa-ti placa sa te barberesti (aranjezi, daca iti lasi barba) foarte des, chiar zilnic.
Iti recomand sa nu intreprinzi nimic, ca ese in zadar, asa cum o spun specialistii care au studiat problma.
Un exemplu: unii se tund si se rad in cap, crezand ca li se indeseste parul si nu o sa le cada. FALS! Nimic nu poate impiedica o cadere a parului, iar parul nu se indeseste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noaptea creste.Incearca sa stai treaz si dormi ziua.