| freestyler95 a întrebat:

Sunt baiat 15 ani si 3 luni 1, 70 inaltime 65 kg si ma duc de 2 zile la sala de forta.Intrebarile mele sunt si va rog sa va faceti putin timp de puteti sa ma lamuriti si pe mine big grin.
Deci care aparate provoaca incetinirea cresterii si in ce masura(eu cred ca presa)
Cam cat ar trebui sa lucrez la acele aparate sa ma dezvolt in continuare normal.
Ms anticipat

1 răspuns:
| StefanStyle94 a răspuns:

Poti sa faci in continuare, da' mai usor cu presa si ganterele de peste 10 15kg...gandeste-te ca vei creste in inaltine pana pe la vreo 20 de ani, dar ai timp toata viata sa lucrezi musculatura.Si fa pauze, nu merge zilnic la sala, trebuie sa lasi muschii sa se relaxeze. Daca ai antrenor la sala, intreaba-l ce poti sa faci si ce nu.winking