| Anabelle_5756 a întrebat:

Sunt eleva in clasa a 8 a si vreau sa dau la liceu pe un profil care sa nu aibe multe ore de mate [ nu sunt prea buna si nici nu imi place]. cum este la filologie? si cum este la stiinte sociale? daca sunteti pe profilele astea spuneti-mi si mie ce materii se fac. Mersi!

1 răspuns:
| kittygirlllll a răspuns:

Da este adevarat ca la filologie nu se face prea multa mate dar trebuie sa fii constienta ca vei face restul d exemplu la franceza vei face geografia frante in franceza si multe altele asemanator de grele...acum depinde de uh la ce materii esti cea mai bunawinking...succes