| PlayFreestyleFun a întrebat:

Sunt in clasa 8 si anul acesta trebuie sa-mi aleg un liceu si un profil. La simulari la mate si rom am luat peste 9, la astea 2 ma descurc, n.am probleme. Insa la fizica, chimie si informatica sunt bata pentru ca nu am facut mai deloc in generala. La informatica am inteles ca ne ia de la 0, deci nu o sa fie cred o asa mare problema, dar cu chimia si fizica ce fac. La ce profil credeti ca ar trebui sa dau in afara de Filologie fiindca nu.mi place toceala. Dintre mate-info si stiintele naturii unde ar fi cel mai potrivit, bine sa dau?

4 răspunsuri:
| AnaRadu a răspuns:

Hei. Cred ca ar trebui sa mergi la profil uman unde faci fizica si chimie doar pana in clasa a 11a.

| BaiatDeGaşcă a răspuns:

Man eu te sfatuiesc sa te duci la mate-info daca zici ca ai note mari la mate si la romana iar informatica nu e grea happy, pana ajungi la liceu poti sa iei si acasa niste lectii, nu degeaba exista google happy. Sper ca te-am ajutat! Bafta! A si la chimie si la fizica nu e asa de greu daca mai ai caietele din cl 5-7 si astea de-a 8-a reia putin materia. Baft!

| catapinguu a răspuns:

Buna! Daca spui ca nu te descurci cu info( nu e grea deloc) poti da la un profil de filologie( nu e toceala, se axeaza cel mai mult pe romana si engleza)

| JessieAnia a răspuns:

Si eu aveam aceeasi problema happy si am dat la mate-info. Chimia si fizica nu sunt o problema la acest profil, nu sunt grele, daca esti atent in clasa prinzi repede. Informatica e usoara daca esti atent.
Si acest profil te ajuta pentru mai departe, de aici poti sa dai la ce facultate vrei! Succes!