| Marii123 a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a, si sunt intr-o situatie mai naspa..., la romana am luat 5 la un test data trecuta si mai am încă 6 si un 7 ...stiu, sunt note foarte mici, dar sa nu credeti ca iau si la celelalte materii note mici am note peste 8 in rest. Si o sa fac si meditatii la romana, si la noi in clasa nu prea se invata, cica avem o clasa e cam slaba, dar de cand fac cu noua profesoară de romana, nu-mi mai place materia si mai nou ne este si diriga... o urăsc! Era mai bine cu ceilalti profesori, s-au schimbat 2, diriga este a 3 a, in clasa a 9-a si a10-a învățăm cu drag la roman, a chiar daca nu luam note chiar mari, dar o înțelegeam destul de bine, acum nu-mi mai place, nu stiu ce sa ma fac din 5 si 6 nu mai ma scoate oricat as invata sad. Ce ma fac, in clasa a 12 a a zis ca mai mult de un sfert nu baga in bac si daca sunt si eu printre aceia?sad Simt ca înnebunesc, nu îmi este de ajuns ca sunt stresata si cu bac-ul ca timpul trece...va rog frumos sa ma ajutati, funda si vot!

2 răspunsuri:
| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

Niște materiale simple pentru subiectul III la română găsești aici: http://olx.ro/......6KqEQ.html

| laduqu a răspuns:

Esti a 11-a si te ingrijorezi de bac pai ce ai facut ma nene ma eu in a 11-a aveam caru de absente si eram corigent la toate materiile si uite unde am ajuns sunt multimilionar in euro