| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Stiti ca au fost simularile la liceu saptamana trecuta...Si in fine au adus rezultatele. Si am luat niste note nu prea ok.De cand am aflat rezultatele am realizat ca de cand sunt la liceul acesta, motivatia pentru a invata nu mai exista. La germana eram foarte bun si am mers si la olimpiada si cand am ajuns aici profesoara deseori imi punea note mici si chiar invatam, dar astepta sa vada cand nu stiu un cuvant sau altceva si atunci imi punea o nota mica....Ma simt foarte rau. Urasc scoala.Cum as putea sa-mi recapat din nou motivatia? Voi ce parere aveti de nedreptatile de la scoala?

Răspuns Câştigător
| Iceman1234 a răspuns:

Daca inveti, pentru tine o faci.chiar daca sunt nedreptati in scoala.sa tii minte un lucru, odata va veni si un test adevarat unde se poate vedea adevarata valoare.nu iti fa griji ca se umbla cu spaga si cu altele, tu invata pentru tine, sa ai satifactia ca ai facut ceva bun si sa fii mandru de tine ca ai invatat, ca stii ceva, lauda asta nu poate sa ti-o ia nimeni. inca ceva: in timp, o sa se vada diferenta si acea diferenta o sa fie vizibila.

1 răspuns: