| AlinNiculae28 a întrebat:

Salut.Sunt in clasa a10a profilul mate-info.Am lucrat la fizica constant tot anul deoarece vreau sa dau la Poli.Ne-a predat ultima data campul magnetic al curentului electric,forta electromagnetica, forta electrostatica, forta Lorentz si inductia electromagnetica.Am inteles de la un coleg care vrea sa dea la randul lui la Poli ca acest capitol nu se preda la Poli si prin urmare nu lucreaza pe el.Eu as vrea sa dau ori la automatica ori la electronica si telecomunicatii.Acest capitol se preda sau nu la Poli deoarece as vrea sa stiu ca in cazul in care se preda sa lucrez pe el.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ceea ce ai aflat de la colegul tău este fals.

| mihai69 a răspuns:

Normal că se studiază partea de electromagnetism la Politehnică.