| kicsihari23 a întrebat:

Salut, sunt la profilul turism si alimentatie publica in clasa a noua si am cateva intrebari pentru cei care sunt la acelasi profil. la profilul mate-info sunt 4 ore de mate si eu am 3 ore de mate, cred ca sunt prea multe(ma asteptam la doua ore de matematica) pentru ca turismul nu prea are legatura cu matematica. cam la ce nivel este matematica de la turism fata de cea de la mate-info? Mai vreau sa-mi spuneti daca o sa scap de ceva ore din clasa a zecea si cam ce o sa pot deveni dupa ce termin profilul acesta si facultatea de turism si daca mai sunt ceva surprize legate de acest profil big grin.

1 răspuns:
| crapx a răspuns:

E normal sa ai 3 ore de matematicawinking nu conteaza ce profil mergi eu sunt la bio chimie si tot 3 am e media normala fata de mate-info, nivelul este normal M2 din cate stiu (la mate-info e M1) dar la ce ai nevoie de mate in turism? straight facematematica e cultura generala nu e vorba la ce ai nevoie dar eu zic ca e mai sa stii decat sa nu stii! nu cred ca o sa scapi! big grin...O sa poti urma o facultate in Bucuresti sau Ase-ul care te vor ajuta sa te formezi ca ghid turistic! succeswinking sau cum se spune la noi successuri happy