| yAdrian a întrebat:

Sunt in clasa a XI-a, la un liceu tehnologic ( specializare: Tehnician in Gastronomie ). Profil: Alimentatie Publica si Turism.
Tinand cont ca nu imi place matematica, asa un sfat, unde as putea sa ma duc mai departe? Avand sau neavand legatura cu viitoarea mea specializare.
Eu ma gandeam la un post in Armata/Politie/Pompieri. Defapt asta este sfatul parintilor si imi suna bine si mie. Dar totusi sunt cam nedumerit ce meserie/profesie sa aleg...
Asta pentru Bucuresti, cel putin, ca orasul in care locuiesc este praf din orice punct de vedere.
Cu Engleza ma descurc binisor, un nivel intermediar zic eu, fac si meditatii. Pana termin o sa ma mai perfectionez in Engleza.
Dar vreau totusi sa ma hotarasc ce sa fac cu viata mea.
Si vreau un sfat si de la voi.
Dau funda celui mai explicit (ex: Facultatea "x" se intra cu testele "x.y.z", ai nevoie de materiile " q, w, i " s.a.m.d ) raspuns cu multumirile mele.

1 răspuns:
| Alin0020 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa faci ceva care iti place si la care te pricepi. Avand in vedere ca ai terminat acest liceu poti da la agronomie in Bucuresti la ingineria produselor alimentare.