| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la un liceu tehnologic din Buzau pe profil turism si alimentatie si as dori sa aflu daca ma pot transfera la alt liceu cum ar fi pedagogic pe profil filologie sau matematica-informatica spuneti-mi pentru amandoua cazurile si daca da, la ce trebuie sa dau diferente sau nu trebuie. Am terminat clasa a 9 a. Astept raspuns urgent. Multumesc.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu, s-au facut inscrierile pentru transferuri, poti intreba la liceul tehnic daca s-au terminat. Nu stiu daca se permite transferul de la clase de tehnic la clase de teoretic, fiindca diferentele sunt prea mari si elevul nu ar face fata unui asemenea soc. Si asta trebuie sa intrebi la liceul la care vrei sa te muti. Oricum, acceptarea se face daca sunt locuri libere in clasa.
Vei da diferente la materiile pe care nu le-ai facut deloc in clasa a noua (gen latina pentru filologie), precum si la materiile cu teza la care nu ai dat teza.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
www.edu.ro
Succes pe mai departe!
Pa, pa.