| liviaolteanu a întrebat:

Am trecut clasa a 9-a si as dori sa ma transfer la alt liceu pe motiv ca urasc matematica iar la liceul in care am intrat filologie nu exista...eu as dori sa aflu cand m-as putea transfera si ce ar trebui sa fac... poate trebuie sa dau diferente sper sa ma ajute cineva!

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Incearca chiar acum.Du-te la liceul unde vrei sa te transferi si intreaba-i daca ar mai putea primi un elev la unul dintre profilele pe care le doresti. Poate daca le dai si o mica atentie ( big grin ), vor gasi un loc si pentru tine. Daca nu, te poti duce din semestrul al 2-lea, dar vei da diferente cu siguranta.Un obiect ar fi latina care se face la filologie si la care se da si teza.Deci du-te si intreaba si daca nu se poate anunta-i sa pastreze un loc pt.sem 2.Bafta! :*

| liviaolteanu explică (pentru Floreenofficial):

Pai deja am depus dosarul la liceul la care am intrat are vreo importanta?

| liviaolteanu explică (pentru Floreenofficial):

Pai am depus deja dosarul la liceul la care am intrat are vreo importanta?

| Floreenofficial a răspuns (pentru liviaolteanu):

Salut! Pai da...fiindca vei fi inscrisa la liceul acela, nu unde vrei tu.Trebuie sa vorbesti la liceul unde vrei sa te transferi sa vezi daca te primesc acum sau din semestrul 2.