| MariusXP a întrebat:

Sunt nou pe TPU si am vazut ca aici se raspunde la toate intrebarile!
Eu am o problema cu inaltimea si dezvoltarea corpului :
-Am 44 de kg, varsta:16ani,inaltimea aproximativa de:1, 57-1, 60.
Mama mea are inaltimea de 1, 50 iar tatal meu 1.68-1,70.
Vreau sa aflu cam pana la ce varsta o sa cresc si cam cate kg o sa iau in plus pana la varsta de 18-20 de ani [aproximativ]!
Vreau orice informatie care ajuta la cresterea mea musculara, inaltime si putina ingrasare! Va rog mult sa ma ajutati...

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu o să crești mai mutl de 5 cm.O să te oprești la 1.65... dacă zici că nici părinți tăi nu sunt înalți e cel mai probabil ca nici tu să nu fi.

Eu îți recomand să te apuci de un sport ca să poți crește în înălțime de exemplu baschet.

Baftă!

| vocea a răspuns:

Pai esti in crestere, si acum depinde de genetica ta se poate modifica oricand starea ta pana la 18 ani succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La inaltimea ta, 44 kg sunt perfecte. Organismul tau se dezvolta pana la varsta de 18 ani. Nu te grabi, mai ai timp de crescut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti creste pana la 18-19 ani, insa doar cu cativa cm.
Poti incerca Spirulina, te va ajuta sa cresti cativa cm, fara sa aiba efecte nedorite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, nu te îngrijora. Mai ştiu pe cineva care era mic şi apoi s-a dezvoltat enorm. Tu având 16 ani nu este vreo problemă, pentru că ai să mai creşti. Apropo, tu eşti mai scund cei drept şi din cauză ca semeni pe părinţii tăi. Iar în ceea ce priveşte îngrășatul, tu ai greutate-a ideala, iar dacă vei mai creşte te vei şi îngrăşa. O zi frumoasă să aihappy

| dani2404 a răspuns:

Nu e neaparat sa ai parinti inalti ca sa fii inalt, mama are 1.58 si tata 1, 68, eu am 14 ani si am 1.64 si 58 kg. Raspuns la intrebare, s-ar putea sa ajungi la 1, 67 pana in 20 de ani, mai mult nu cred, si kg le poti controla singur.

| MariusXP explică:

Pai da dar asa puternic sunt ..ridic pana la 80-100kg...Dar sunt slab si cred ca, sunt foarte mic la vasta mea fata de colegii mei! Am nevoie de ajutor ca sa cresc si sa ma dezvolt.O idee macar ca sa cresc putin ca sa fac 1, 70

| MariusXP explică:

Hei faza e ca tata poate ca are pana in 1, 76 doar ca mama are 1, 50 si desi amandoi arata destul de bine ca greutate eu tot slab sunt ..La 16 ani e cam nasol sa ai o inaltime de 1, 57-1, 60.
Vreau sa stiu cam cat as putea sa cresc si cam ce greutate o sa am la 18-20 de ani!
De lucrat lucrez si, sunt muzician, deci, clar ca as vrea sa aflu cu aproximatie cam cum o sa arat la 18-20 de ani /