| Suntgigel7237 a întrebat:

Salut, sunt un băiat de 14 ani care s-a apucat de fumat paff (Țigara electronica) de acum câteva zile. Niște prieteni i-au zis dirigintei ca fumez in baie iar ei posibil au dovada cum fumez. Diriginta dacă are dovada le va spune părinților mei iar problema este ca părinții mei nu fumează deloc și sunt stricți, mi-au zis ca tigara este interzisă complet iar dacă afla am belit-o. Va rog mult ajutați-mă și spuneți-mi ce pot face posibil ca sa am probleme și la scoala dar mai mult probleme cu părinții, va rog mult ajutați-mă.

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

I
Ih. Sa vorbesti cu diriga, ii spui situatia ta, ii explici sincer ce s-a intamplat si o asiguri ca nu mai fumezi. Poate ii pare si ei rau de tine si o sa incerce sa te ajute.
Cred ca e singura varianta.

Bafta!

| T0T a răspuns:

Nu mai fuma. Simplu. Vrei să te dai mare în fața celor care nu dau doi bani pe tine? Ești penibil, fie că ai sau nu ai 14 ani.

| Suntgigel7237 explică (pentru T0T):

Nu ma dau mare, fumez pentru ca așa am de is eu

| darrio2007 a răspuns (pentru Suntgigel7237):

Se pare ca fumatul iti afecteaza si scrierea. Lasa-te de acest viciu, ca nu e bine. Abia ai 14 ani.

| timidu89 a răspuns:

Loveste-i la oute sa stie de frica laughing

| Allemando a răspuns:

Salve!
Oprește-te din fumat. Dacă te spune la părinți, asta e pentru că o meriți. Poți să îi zici dirigintei că doar ai încercat și nu îți place, și te lași și totul e bine. Probabil că și prietenii respectivi fumează, nu? Întoarce-le favorul, că pârâciosul, pardon, prietenul la nevoie se cunoaște! laughing
Sper că te-am ajutat!