| StefanGGXX a întrebat:

Salut,sunt un om care face video-uri pe youtube.Primul video postat a fost acum 9 luni, si de atunci nu am facut decat 200 abonati.Totusi,imi puteti spune ce jocuri as putea sa filmez sau ce ar trebui sa fac pentru a creste in abonati, views si likes?

Răspuns Câştigător
| TrustMeIKnow a răspuns:

Nu mai merge treaba cu Youtube de mult timp, doar daca esti un jucator foarte bun sau daca ai o carisma aparte, trebuie sa comentezi jocul, sa faci glume etc. Nu cum am vazut la yt din Romania si nu numai :"ohh vai dar ce e asta?" "ce sa fac acum ohh".
Cei ca tine poate ma insel vreti doar $, views, likes etc, nu va intereseaza de oamenii care se uita la voi. Daca vrei sa vezi daca chiar merita sa stai pe yt, incerca sa faci live pe twith/yt cateva saptamani/luni, vezi cum esti primit si apoi iti dai seama si singur.

| StefanGGXX explică (pentru TrustMeIKnow):

Pai,pe mine nu ma intereseaza deloc banii.Totusi view-urile si like-uri ma motiveaza sa continui acest lucru.Fac asta impreuna cu un prieten, care nu filmeaza, doar vine la unele dintre video-urile si live-urile mele si vorbim si ne jucam impreuna.Pentru mine este o pasiune. Oricum nu fac bani din asta pentru ca nu am addsens-ul.

| TrustMeIKnow a răspuns (pentru StefanGGXX):

Daca faci asta cu un prieten fa live, o sa fie mult mai distractiv. Jucati-va jocuri care sunt multiplayer/co-op, terminati story-uri impreuna, acum cu steam summer sale poti sa cumperi jocuri la preturi foarte, foarte ok(...eu unul cumpar jocuri chiar daca nu le joc, sunt co-op/multiplayer si le tin in librarie doar pentru simplul fapt ca POATE o sa ma joc cu cineva mai incolo).
Nu ar trebui sa te motiveze like-urile, trebuie sa te distrezi asta e tot ce conteaza.

| StefanGGXX explică (pentru TrustMeIKnow):

Da,am destul de multe jocuri pe care le joc cu respectivul prieten gen Rocket League, Minecraft, Fortnite, Left 4 Dead 2.Insa nu stiu pe ce platforma ar fi mai indicat sa fac live-uri.Pe Twitch sau pe Youtube? Eu stiu ca pe Twitch nu ma urmareste nimeni, dar pot sa le spun abonatilor de pe canalul de yt ca fac live pe twitch?

| TrustMeIKnow a răspuns (pentru StefanGGXX):

Pe twitch din cate stiu este mult mai bine.
Intr-adevar nu o sa fi prea urmarit, mai ales ca live-ul este in romana, dar poate ai noroc si da cineva peste tine, poate un canal mai mare o sa puna live-ul tau pe pagina lor atunci cand ei sunt offline, who knows.
Dupa ce iti termini live-ul il descarci si poti sa faci compilatii sau sa iei anumite faze comice si sa le pui e yt. Asta e doar o idee. Am prieteni care fac stream pe Youtube dar la fel au audienta mica si cand ii intreb de ce o fac imi spun ca o fac de placere, nu ii pasa ca il urmaresc doar 10 oameni live.

| StefanGGXX explică (pentru TrustMeIKnow):

Mersi de sfaturi

6 răspunsuri:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Detroit: Become human este un joc foarte popular astazi. Niciodatata sa nu cersesti likes si subscribes. In rest stoi si tu, fi tu insuti bla bla bla happy