| anonim_4396 a întrebat:

tenul meu este mixt, iar cosuri am, in general, doar cand sunt aproape pe menstruatie. De curand am incercat fardul de obraz al prietenei mele cele mai bune, care are probleme cu acneea, iar acum am o iritatie pe fata. sunt cosuri, urate, rosii. De obicei nu ma dau cu fond de ten, nici cu pudra si nici nu as vrea sa ma apuc, mai ales ca acum vara, vreau sa las tenul sa respire.

stiam ca nu e bine sa folosesc cosmeticele altcuiva, doar incercasem sa vad cum mi-ar sta. acum, ce e de facut?

folosesc doar produse naturale, de la plafar [si o crema de la Hemel, rar] pentru ingrijirea fetei. imi puteti recomanda un remediu pentru iritatia mea? multumesc

8 răspunsuri:
| Misterious a răspuns:

Eritroacnol ieftin si eficient big grin iti recomand solutia tonica tongue in jur de 10 lei..moca si a 2a zi promit ca nu o sa mai ai nimic

| jo a răspuns:

Vizita la dermatolog. Daca prietena ta are acnee provocata de o bacterie, ai luat-o si tu. La varsta ta ar trebui sa ai notiuni mai bune de igiena. Niciodata nu folosesti fardurile, periuta de dinti, epilatorul, foarfecuta, penseta, peria de par ale altcuiva.

| WeAreSmart a răspuns (pentru jo):

Nu amagi copii daca singur nu stii ce scrii! acneea este cauzata de pielea moarta care acopera porii si nu da voie sa iasa transpiratia. Nici un fel de bacterie nu cauzeaza acneea!

| sfo a răspuns:

ZYNERIT o solutie ce contine zinc o gasesti in farmacii costa in jur d 25ron, usuca cosurile si dispar rapid happy
bafta!

| lisa_5170 a răspuns:

Poti cauta niste masti pentru fata de exemplu mastile Calmante sunt destinate tenurilor care se irita usor si mastile pentru inchiderea porilor astingente si purifiante pentru tenuri mixte si grase au rolul de a improspata si curata perfect tenulhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Institutul Cantacuzino creeaza auto-vaccin pentru acnee, eficace 100 %, nu raman cicatrice. Pret 20 roni.

| Glumeatza a răspuns:

Eu folosesc produse de la Garnier si sunt chiar foarte bune! Cand am stat o saptamana la mare am uitat sa imi iau si solutia, si au inceput sa imi apara o gramada de cosuri intr-o saptamana! Cand am ajuns acasa le-am dat cu solutie Garnier Pure si incep sa se retraga.

| Diana_9282 a răspuns:

Referitor la raspunsul de mai jos. Intra-adevar Zyneritul este foarte bun, l-am folosit si eu, insa dupa o anumita perioada de timp nu doar ca nu mai avea efect asupra tenului meu, dar il si usca foarte tare, provocand usturimi.happy